G3258 4.4 GHz Overclock

Kimse değerlerin boşta mı yoksa yük altında mı alındığına dikkat etmemiş. Arkdaşın attığı resimden sistemin yük altında olduğuna dair hiçbir veri göremiyorum şahsen :)
O değerler boşta alınmış olmalı, yük altında stok fan ile 53 derece olamaz çünkü.

Prime95 ile teste soktuğunda sıcaklıklar yüzünden başın ağrımaya başlar.
Voltajlı OC işini stok fanla yapmayın, önermiyorum.

Görsel ile kanıtlar mısın?

Yorumları iyi okursanız arkadaş yükte olduğunu belirtmişti:)

Yorumları iyi okursanız arkadaş yükte olduğunu belirtmişti:)
Evet bende yükte iken olan sıcaklıkları üstte yazdım. Boşta olan değerleri yazmadım. Bilgine. :)

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum. Senin stock fanın devri yüksek. Benimki yükte 1300'lerde geziyor. :D

Pentium G3258 Sıcaklık Değerleri 1.300 Volt 4.4 GHZ
Boşta :
Boşta.JPG

Yükte :
Yükte.JPG

oc.PNG

Arkadaşlar benim ısı olarak CPU kısmına bakmam mı gerekiyor ? Eğer orası ise gerçek ısı CPU Package ve CPU #1, CPU #2 neden bu kadar sıcak ? Sıcaklığının zararı olur mu ?

O 89 dereceler felan biraz canımı sıktı. İlk hız aşırtma yapışım. İşlemcinin ömrünü baya kısaltır mı ? Size sorduğum soru ise 89 derece olan kısım neresi ?

Çekirdek ısılarını çok önemsemeyin, önemli değil onlar. Önemli olan CPU sıcaklığı. İşlemcinin ömrü falan kısalmaz merak etme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı