G3258 O.C edilir mi?

furkan18

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Ben Pentium G3258 almayı düşünüyorum. İntel 20. yıla çıkarmıştı overclock edilebiliyordu anakart ve işlemci overclock'a izin veriyordu. Şu an almayı düşünüyorum da hala overclock edilebiliyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, edilir ama onu alıp soğutucu da alman gerekecek. Zira 3.8 GHz'ten sonra ısınma ve DownClock sorunu yaşayabilirsin. Soğutucu fiyatını işlemci fiyatına eklersen i3 işlemci alırsın. :)

Bence overlcok yapacaksan X4 860K daha iyi olur gibi. Hem FM2 soket anakart'ların çipsetleri daha sağlam oluyor. G3258 ise 1150 anakart lazım buda biraz daha tuzlu fiyat olur. Bu benim düşüncem.

Zaten G3258'in hala yaşıyor olmasının sebebi OC potansiyeli :) Ama bütçe verin tavsiye yapalım, çünkü OC yapsanız da yetersiz kalacaktır.

Technopat'ın sistem toplama videosunu izlediysen dediklerine göre G3258 OC yapıldığında i5 4690 seviyesine çıkabiliyor. Tabii bunun için çok iyi bir soğutucu gerekli. Sıvı soğutucu olması şart değil.

Zaten asıl düşük performanslı işlemciler O.C edilir. İ7 işlemciyi O.C etmek fantezidir :D .
Bu kanıya nereden varıyorsunuz? Oyun performansı için diyorsanız evet gerçekten fantezi fakat render süresini hızlandırmak için i7'ye OC yapmak bana mantıklı geliyor.

Haklısınız tabi ki de render konusunda. Fakat ben burada oyundan bahsettiğim için öyle söyledim. Sonuçta İ7'nin kaldıramayacağı oyun olmadığından fantezi dedim. Ama render süresini kısaltmak için etkili bir yöntemdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı