G3258 Tabanlı sisteme GPU ve PSU tavsiyesi ?

Takar takmasına fakat arkadaşların demek istediği o değil. G3258 çok iyi bir f-p ürünü fakat çok üst seviye kartlarda üzerine çok yük biniyor. Söylediği çözünürlükte düşük. Bu yüzden r9 270 ve civarı işini rahatlıkla görecektir. Hem o işlemcinin ömrünün uzun olmadığını herkes biliyor. Parası cebinde kalarak ileride güzel bir işlemci ve daha iyi bir ekran kartı alması daha mantıklı geldiğini düşünenlerdenim.

Kardeşim cahilsin belli etme!
Azcık araştırır. OC yapınca gayet güzel bir seviyeye geliyor. İ5 4460 gibi işlemcilere güzel bir OC ile yaklaşabiliyor ve yüksek grafik kartlarında sıkıntı yaşamıyor. Tek eksi yönü 2 çekirdekli olması. O işlemciye güzel bir OC yaparsa, tabi işten anlıyorsa ve bütçesine göre güzel bir kart alabilir. Ve G3420 OC ile Gtx970'i rahatlıkla kaldırıyor ve G3258 ile G3420 arasında dağlar kadar bir fark yok !

Azcık araştırır. OC yapınca gayet güzel bir seviyeye geliyor. İ5 4460 gibi işlemcilere güzel bir OC ile yaklaşabiliyor ve yüksek grafik kartlarında sıkıntı yaşamıyor. Tek eksi yönü 2 çekirdekli olması. O işlemciye güzel bir OC yaparsa, tabi işten anlıyorsa ve bütçesine göre güzel bir kart alabilir. Ve G3420 OC ile Gtx970'i rahatlıkla kaldırıyor ve G3258 ile G3420 arasında dağlar kadar bir fark yok !
Arkadaşım bir şey bilmiyorsan belli etme. Aynı sistemden iki tane düşün. Birinde G3258, diğerinde İ5 4460 var. Birinde 30 FPS alıyorken diğerinde 60 FPS alıyor. Nedeni ise işlemci.

Bütçe 800-900 Arası .

Anlama zorluğu çeken arkadaşlar ben gidip bu sisteme Gtx 980 takmıyacağım . Benim bütçem belli .

Bak şimdi, söylediklerinin ucu bana da dokunuyor. Bu işlemciyi sen kullanıyor musun bilmiyorum ama ben kullanıyorum. Gidip eski oyunları oynarsan tabii ki kaldıracaktır işlemci de kart da. Fifa 15 bile çift çekirdek desteğini geri çekmiş, G3258 bu oyunu açamazken, nasıl olur da gelecekte çıkacak oyunlar için gtx970 ve g3258 beraber önerilebilir? G3258 ile Gtx970'i taksan, ya da gtx970'in yarısı değerindeki bir kartı taksan, çok çekirdekli oyunlarda ekran kartı çok önemli derecede bir şey fark ettirmeyecektir, çünkü zaten işlemci sana o oyunun limitlerini çizecek. Bak ben oynatmaz demiyorum, performansı işlemci kısıtlar diyorum. Oynadığım oyunların çoğunda, fps'yi işlemci kısıtlıyor kartım r9 270 olmasına rağmen, yani daha bu kartın tam güçte bir oyunda çalıştığına şahit olmadım. Bilmem anlatabiliyor muyum.

@Silinen üye anlama zorluğu çeken kısmını üzerime alınmıyorum, ve tekrar cevap veriyorum. İşlemcini değişeceksen kısa bir periyot içinde, paranın yettiği en üst ekran kartını al. Yok böyle kalacak diyorsan, r9 270 hadi diyelim r9 270x'ten sonrası gereksiz olacaktır.

G3258 eski oyun motoru ile kodlanan oyunlarda iyi performans veriyor. Fakat bu işlemciyle bir Fifa 2015 oynamak istediginiz zaman çakılıp kalıyor. Herkes herşeyi çok iyi bildigini zannediyor. G3258 in fiyat\performans oldugu dönemlerdeki fiyatı 160 TL idi. Yani editör arkadaşların çektigi videonun tarihine bakacak olursanız görürsünüz. Zaten editör arkadaşlarda donanımların fiyatını tek tek söylüyorlar. Bugün G3258 230 TL. Birde OC için işgören bir sogutucu alsanız oda 70 TL. Toplamda 300 TL ediyor. Bugün i3 4160, 350 TL civarlarında satılıyor. Siz hala neyin fiyat\performansından bahsediyorsunuz arkadaşlar ?

Bir yandan G3258 in yanına GTX970 takılır diyenler. Komik mi olmaya çalışıyorsunuz ? G3258, GTX970 ile beraber çalışırken Crysis 3 adlı oyunda çakılıyor resmen 22 fpslere kadar düşüyor. Oyunda droplar yaşanmaya başlıyor. Bugün bile iki tane oyun firması kendisini yazılımsal olarak çift çekirdege kapattı. Hala diretiyorsunuz. Bu iki oyun yapım firması sizin eleştirilerini takıp oyunları için resmi olarak çift çekirdek yaması çıkarmadılar bile. Fiyat\performans oranı gitmiş, oyunlar çift çekirdege kendini kapatıyor hala G3258 i oyun bilgisayarı toplayanlara önerenler var. G3258 in yanına GTX980 bile takarsın takmasına da ekran kartından verim alamadıktan sonra GTX980 olur sana R7 260X. G3258 in yanına takılabilecek ekran kartları bellidir. Maksimum R9 280 takılmalı.

@Azz Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz ama bazı arkadaşlar anlamamakta ısrarcı oluyor. Çok haklısın ekran kartını tam anlamıyla kullanamadıktan sonra taksan neye yarar.

@Silinen üye ben bütçeni belirttiğini göremiyorum!
Receb Baltaş'ın açıklaması var. G3420, OC işlemi sonucunda Gtx970'e darboğaz yapmadığı konuşunda. Bende diyorum ki, G3258 ile G3420 arasında dağlar kadar bir fark yok! İsterse taksın denesin arkadaşım. Azcık forumda araştırsanız kalkıp burada böyle konuşmazsınız. İster al ister alma umurumda değil. Ne yapacağın beni ilgilendirmez. Yok ben riske atmak istemiyorum diyorsan git R9 270-280 arası bir kart al!
3 aydır konu açıyorsun. O ayrı bir mesele, bir türlü alamadınız. Kolay gelsin.
Boş yere alıntı yapmayınız. Cahillerle uğraşacak vaktim yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı