G3258'li Sistem

Bu Sistem Alınır mı?

• Oy verenlerin toplamı
    17

G3258

Kilopat
Makaleler
5
Artık eskimiş olan bilgisayarımın bazı donanımlarını yükseltmek istiyorum. Düşündüğüm birkaç donanım var.

İşlemci: İntel Pentium G3258
Anakart: Asus H81m-Plus
Ram: 8 GB 1600 MHz Kingston HyperX Savage
Ekran Kartı: Asus R7 265

Bu aşağıda belirtilen donanımlar bende zaten bulunuyor;
Xilence 500w psu
250GB + 250GB HDD = 500GB HDD
Asus Vento A9 Kasa
LG CD-Rom
Samsung 932nw 1440x900 çözünürlükte monitor

Bu sistemle Recep ve Ali Bey'lerin oynadığı kalite de kasmadan, geç cevap vermeden GTA 5 oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyin başı bütçe. Bütçe belirtirseniz yardımcı oluruz.

Bütçem anca buna yetiyor

İşlemci karpuz gibiymiş, iyide çıkarmış kötüde. OC yaparken yakma ihtimali var mıdır? Mesela benim işlemci karpuzun en kötüsü çıktı diyelim. Ama Recep Bey'in işlemcisi karpuzun kalitelisinden çıktı. Recep Bey 1.4 V ta 4.4 GHz'e çıkmayı başardı ve gayet stabil. Ben karpuzun kötüsü olan işlemciye aynı overclocku yapmaya çalışırsam ne olur?

Bu soruma cevap verebilecek biri yok mu?

Darboğaz olmaz kesinlikle. R7 265 750Ti ayarında bi ekran kartıdır zaten Recep ve Ali Bey 750Ti'la bu işlemciyi sorunsuz kullanmıştı. Seninde daha az güç tükettiği için 750Ti almanı öneririm.

Hocam zaten recep beyin kullandığı işlemci sizin tabirinizle karpuz çıkan işlemcilerden 1.4 volt 4.4 ghz için bayağı yüksek genele göre. @Silinen üye

İşlemci yanma ihtimali var mıdır?

Darboğaz olmaz kesinlikle. R7 265 750Ti ayarında bi ekran kartıdır zaten Recep ve Ali Bey 750Ti'la bu işlemciyi sorunsuz kullanmıştı. Seninde daha az güç tükettiği için 750Ti almanı öneririm.
Ama testlerde R7 265 daha önde. 500 watt psu var. 12v1 18A; 12V2 18A. Kaldırır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı