İnceleme G413 SE TKL inceleme

Merhaba. Daha bugün elime geçen G413 SE TKL klavyeyi sizlerle beraber inceleyeceğim. Şu anda bu makaleyi yazarken G413 SE TKL kullanıyorum.

20240305_224800.jpg

Öncelikle klavye sırf marka olduğu için 1750 TL ve bence çok gereksiz pahalı. Bu fiyata daha iyi klavyeler varken bunu almak saçma. Ederi Max 1.000 TL. Benim bu klavyeyi alma sebeplerimden biri yurt içinde olması. Onun haricinde başka bir nedenim yok.

Switch Kalitesi

Switch olarak sanırım Logitech, kendi Switch'ini kullanıyor. Switch'ler kaliteli değil düz brown Switch. Yay sesi sadece 1 tuşta duydum ben oda s tuşu. Yay sesi sanırım şansa bağlı bana sadece 1 tuşta denk geldi. Ses olarak hiç istediğim gibi değil. O istediğim tok sesi yok. Membrane klavye sesi bile daha güzel denilenebilir hatta.

Bazı konularda bu markanın klavyelerinin kronik sorunlu olduğunu, çift basma, algılamama vs. gibi sorunların olduğunu söylemişler. Daha önceden G213 kullandım 1 yıldırda kullanmıştım. Hiçbir sorun yaşamadım. Dediğim gibi sanırım şans işi ben Amazon'dan aldım bende herhangi bir sorun çıkmadı. Çıkarsa da desteğe yazar işimi garantiye alırım.

Ses olarak ekleyecek olursak space, enter, Shift, gibi tuşlarda hiç beğenmediğim sesler geliyor. Ve bunu ben hiç beğenmedim.

RGB

RGB olarak neredeyse hiçbir şey eklememişler. Sadece beyaz ışık var onunda ışığını azaltıp kısabiliyorsun veya kapatabiliyorsunuz. Onun haricinde hiç ışık yok. RGB'ye çok önem veren biriyseniz kesinlikle bu klavyeyi almanızı önermem. Ben önem veririm ama çok sorun değil benim için.

Hotswap Olmaması

Klavyenin en eksik özelliklerinden biride bu. Atıyorum Switch arızalandı veya Switch'leri ileride değiştirmek istiyorsunuz fakat bu klavyeye öyle bir özellik yok maalesef. Gelen Switch'lerle beraber kullanmak zorundasınız.

Kasa Kalitesi

Sanırım klavyenin tek beğendiğim özelliği tuşların olduğu kısmın Alüminyum olması. Tasarım olarak hoş duruyor ben sevdim. Arka tarafı düz plastik. Fakat üst kısımda alüminyum olan yere elinizi değdirdiğinizde soğukluk hissi geliyor. Ben bunu bayağı sevdim. :D

Klavyenin yüksekliği bayağı alçak. Normalde Custom klavyeler bayağı yüksek ve kalın oluyor. Bu klavye bayağı ince.

GENEL DEĞERLENDİRME

Her makalemde değerlendirme yaptığım gibi bu klavyede de değerlendirme yapacağım.
Genel olarak bakarsak değerlendirmelerim şu şekilde:

Switch kalitesi: 4/10
Kasa kalitesi: 8/10
Fiyat Performans: 2/10
RGB: 3/10
Tasarım: 7/10

GENEL DEĞERLENDİRMEM: 4/10

Değerlendirmem kendi bakış açıma göredir. Kimine göre 10 kimine göre 1 fakat ben kendim değerlendirdim. "bÖylE gLavYeYe aZ pUan vErmiŞsin eN aZ 9 pUan eder mArkA kLavYe bU aSlaNıM." sakın demeyin! Gördük marka klavyeyide. Ederi en fazla 1000 TL olan klavyeye. 1700-1800 TL fiyat biçiyorlar. Ben sizin yerinizde olsam bu klavyeyi alacağıma 1-2 hafta daha bekler yurt dışından gelen klavyeleri kullanırdım. Ben sabırsız olduğum için aldım bu klavyeyi. :D Siz sakın öyle yapmayın 1-2 hafta bekleyin yine de değer. Değerlendirmem bu şekildeyde umarım yardımcı olabilmişimdir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Merhaba. Daha bugün elime geçen G413 SE TKL klavyeyi sizlerle beraber inceleyeceğim. Şu anda bu makaleyi yazarken G413 SE TKL kullanıyorum.

Eki Görüntüle 2133726

Öncelikle klavye sırf marka olduğu için 1750 TL ve bence çok gereksiz pahalı. Bu fiyata daha iyi klavyeler varken bunu almak saçma. Ederi Max 1.000 TL. Benim bu klavyeyi alma sebeplerimden biri yurt içinde olması. Onun haricinde başka bir nedenim yok.

Switch Kalitesi

Switch olarak sanırım Logitech, kendi Switch'ini kullanıyor. Switch'ler kaliteli değil düz brown Switch. Yay sesi sadece 1 tuşta duydum ben oda s tuşu. Yay sesi sanırım şansa bağlı bana sadece 1 tuşta denk geldi. Ses olarak hiç istediğim gibi değil. O istediğim tok sesi yok. Membrane klavye sesi bile daha güzel denilenebilir hatta.

Bazı konularda bu markanın klavyelerinin kronik sorunlu olduğunu, çift basma, algılamama vs. gibi sorunların olduğunu söylemişler. Daha önceden G213 kullandım 1 yıldırda kullanmıştım. Hiçbir sorun yaşamadım. Dediğim gibi sanırım şans işi ben Amazon'dan aldım bende herhangi bir sorun çıkmadı. Çıkarsa da desteğe yazar işimi garantiye alırım.

Ses olarak ekleyecek olursak space, enter, Shift, gibi tuşlarda hiç beğenmediğim sesler geliyor. Ve bunu ben hiç beğenmedim.

RGB

RGB olarak neredeyse hiçbir şey eklememişler. Sadece beyaz ışık var onunda ışığını azaltıp kısabiliyorsun veya kapatabiliyorsunuz. Onun haricinde hiç ışık yok. RGB'ye çok önem veren biriyseniz kesinlikle bu klavyeyi almanızı önermem. Ben önem veririm ama çok sorun değil benim için.

Hotswap Olmaması

Klavyenin en eksik özelliklerinden biride bu. Atıyorum Switch arızalandı veya Switch'leri ileride değiştirmek istiyorsunuz fakat bu klavyeye öyle bir özellik yok maalesef. Gelen Switch'lerle beraber kullanmak zorundasınız.

Kasa Kalitesi

Sanırım klavyenin tek beğendiğim özelliği tuşların olduğu kısmın Alüminyum olması. Tasarım olarak hoş duruyor ben sevdim. Arka tarafı düz plastik. Fakat üst kısımda alüminyum olan yere elinizi değdirdiğinizde soğukluk hissi geliyor. Ben bunu bayağı sevdim. :D

Klavyenin yüksekliği bayağı alçak. Normalde Custom klavyeler bayağı yüksek ve kalın oluyor. Bu klavye bayağı ince.

GENEL DEĞERLENDİRME

Her makalemde değerlendirme yaptığım gibi bu klavyede de değerlendirme yapacağım.

Fiyat Performans: 2/10

GENEL DEĞERLENDİRMEM: 4/10

Değerlendirmem kendi bakış açıma göredir. Kimine göre 10 kimine göre 1 fakat ben kendim değerlendirdim. "bÖylE gLavYeYe aZ pUan vErmiŞsin eN aZ 9 pUan eder mArkA kLavYe bU aSlaNıM." sakın demeyin! Gördük marka klavyeyide. Ederi en fazla 1000 TL olan klavyeye. 1700-1800 TL fiyat biçiyorlar. Ben sizin yerinizde olsam bu klavyeyi alacağıma 1-2 hafta daha bekler yurt dışından gelen klavyeleri kullanırdım. Ben sabırsız olduğum için aldım bu klavyeyi. :D Siz sakın öyle yapmayın 1-2 hafta bekleyin yine de değer. Değerlendirmem bu şekildeyde umarım yardımcı olabilmişimdir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Logitechin kendi switchleri değilki bu, kaihua'nin yaptığı Longhau diye biliyorum bende vardı bu ama aldığım zaman fiyatı bu kadar anormal değildi ve sattım, fiyatını şuan hakketmiyor gibi gözüküyor benim zamanında 1200 TL idi. Hissiyat olarak kötü değil okadarda normal, birazda sizin suçunuz var almadan önce Media Markt , Vatan, Teknosa , gibi yerler dokunmanıza izin verdittiriyor , benimkinde yay sesi yoktu. Logitech gibi cimri bir markadanda 1700 TL'ye hotswap klavye bekleme, tek hot swapp klavyeleri G PRO X'dir oda 4000-5000 TL.

Logitech'in kendi Switch'leri değilki bu, Kaihua'nin yaptığı Longhau diye biliyorum bende vardı bu ama aldığım zaman fiyatı bu kadar anormal değildi ve sattım, fiyatını şu an hak etmiyor gibi gözüküyor benim zamanında 1200 TL idi. Hissiyat olarak kötü değil o kadar da normal, biraz da sizin suçunuz var almadan önce MediaMarkt, Vatan, Teknosa, gibi yerler dokunmanıza izin verdittiriyor, benimkinde yay sesi yoktu. Logitech gibi cimri bir markadanda 1700 TL'ye hotswap klavye bekleme, tek hot swapp klavyeleri G PRO X'dir oda 4000-5000 TL.

Tuşu çıkartıp üstündeki yazıyı okumaya çalıştımda pek okunmuyordu. Onda sanırım hatam var teşekkürler. Bu fiyata hotswap klavye bekleme diyorsunuzda çoğu klavyelerde 1.000 TL'ye bile hotswap özelliği var. Logitech bu yüzden saçma.

Tuşu çıkartıp üstündeki yazıyı okumaya çalıştımda pek okunmuyordu. Onda sanırım hatam var teşekkürler. Bu fiyata hotswap klavye bekleme diyorsunuzda çoğu klavyelerde 1.000 TL'ye bile hotswap özelliği var. Logitech bu yüzden saçma.
Bende onu diyorum zaten, adamlar millatan önceki zamanında sevilmiş mouse'un V2'sini çıkarıyorlar hiç bir fark yok neredeyse ve devasa fiyat farkı var okadar cimriler, sen böyle bir markadan 1700 TL'ye Hotswap bekleme, eğer illa Logitech bakıcaksan
G513/G512 (GX)
G pro x (hot swap olduğu için)
G pro LoL edition ( LoL edition normalindan daha ucuz)
Eğer low profile seviyorsan G815/G915
Onun dışında hiçbirseyi alınmaz
Normal G413 (SE olmayan modeli), romer G kullanan herhangi Logitech klavye, G715 falan alınmaz.

Bende onu diyorum zaten, adamlar millatan önceki zamanında sevilmiş farenin V2'sini çıkarıyorlar hiçbir fark yok neredeyse ve devasa fiyat farkı var o kadar cimriler, sen böyle bir markadan 1700 TL'ye Hotswap bekleme, eğer illa Logitech bakacaksan
G513/G512 (GX)
G PRO X (hot swap olduğu için)
G PRO LoL Edition ( LoL Edition normalindan daha ucuz)
Eğer Low profile seviyorsan G815/G915
Onun dışında hiçbir şeyi alınmaz
Normal G413 (SE olmayan modeli), Romer G kullanan herhangi Logitech klavye, G715 falan alınmaz.

Her neyse işte. Logitech fazla cimri. Ben uzun süre kullanırım bunu bozulana kadar. Sonra da Custom klavyelere bakacağım.

İade etme hakkım varda uğraşmak istemiyorum hiç.

Eki Görüntüle 2133726

öncelikle klavye sırf marka olduğu için 1750 TL ve bence çok gereksiz pahalı. Bu fiyata daha iyi klavyeler varken bunu almak saçma. Ederi Max 1.000 TL. Benim bu klavyeyi alma sebeplerimden biri yurt içinde olması. Onun haricinde başka bir nedenim yok.

Switch kalitesi

RGB

hotswap olmaması

klavyenin en eksik özelliklerinden biride bu. Atıyorum Switch arızalandı veya Switch'leri ileride değiştirmek istiyorsunuz fakat bu klavyeye öyle bir özellik yok maalesef. Gelen Switch'lerle beraber kullanmak zorundasınız.

kasa kalitesi

sanırım klavyenin tek beğendiğim özelliği tuşların olduğu kısmın alüminyum olması. Tasarım olarak hoş duruyor ben sevdim. Arka tarafı düz plastik. Fakat üst kısımda alüminyum olan yere elinizi değdirdiğinizde soğukluk hissi geliyor. Ben bunu bayağı sevdim. :D

genel değerlendirme

her makalemde değerlendirme yaptığım gibi bu klavyede de değerlendirme yapacağım.

Fiyat performans: 2/10

Genel değerlendirmem: 4/10

Değerlendirmem kendi bakış açıma göredir. Kimine göre 10 kimine göre 1 fakat ben kendim değerlendirdim. "böyle glavyeye az puan vermişsin en az 9 puan eder marka klavye bu aslanım." sakın demeyin! Gördük marka klavyeyide. Ederi en fazla 1000 TL olan klavyeye. 1700-1800 TL fiyat biçiyorlar. Ben sizin yerinizde olsam bu klavyeyi alacağıma 1-2 hafta daha bekler yurt dışından gelen klavyeleri kullanırdım. Ben sabırsız olduğum için aldım bu klavyeyi. :D siz sakın öyle yapmayın 1-2 hafta bekleyin yine de değer. Değerlendirmem bu şekildeyde umarım yardımcı olabilmişimdir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Ben daha yarım saat önce iadeye gönderim bence bulaşmayın parasını hak etmiyor 1000 TL'ye aynı ve RGB klavye bulabilirsiniz bende W tuşunun sesi bir 5 6 gün sonra değişti (bu arada FN+F12 basarak aydınlatma modlarini acabilirsiniz)

Yeni konular

Geri
Yukarı