G4400 sisteme ekran kartı önerisi

CX571

Hectopat
Bir arkadasım elimdeki ekran kartına talip oldu. Israrla istiyor. Kıramadım tamam dedım fiyatta anlaştık. Sistemim aşağıdaki gibi. Bütçem 700 TL kadar zorlarım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Anakart: MSI B250M Bazooka Intel B250 soket 1151 DDR4.
  • İşlemci: Intel Pentium G4400 soket 1151 3.3GHz 3MB.
  • RAM: Corsair 8 GB Vengeance kırmızı DDR4 2400MHz.
  • HDD: 240 GB SSD Kingston V300 450-450 MB
  • Ekran kartı: ASUS GeForce GTX 750 Ti STRIX OC 2 GB GDDR5.(Mevcut Kart)
  • Power subby: Frisby FR-PS650F12B 650W apfc.

O sisteme o kartın gücünün üzerinde bir ekran kartı darboğaza sebep olacaktır. Rx 550,Gt 1030 tarzı o ayardaki ekran kartları takılır ancak şuan ki ekran kartınızdan memnunsanız bence satmayın. Çünkü performans olarak gtx 750ti ikisiyle bazı oyunlarda birebir bazılarında ise bir tık üstün performans veriyor.

Son düzenleme:
O sisteme o kartın gücünün üzerinde bir ekran kartı darboğaza sebep olucaktır. Rx 550,Gt 1030 tarzı o ayardaki ekran kartları takılır ancak şuan ki ekran kartınızdan memnunsanız bence satmayın. Çünkü performans olarak gtx 750ti ikisiyle bazı oyunlarda birebir bazılarında ise bir tık üstün performans veriyor.
Hocam verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Bende satmak istemıyorum aslında. Israrla istiyor. Vermesem kesin kartın başına bir iş gelecek kaygısı oluştu. Aslında amacım ilk önce işlemciyi yükseltmek ardından ekran kartı düşünüyorum ama. Bu seferde G4400 elimde kalacak. Bir türlü işin içinde cıkmadım. Anakart ise H110 serilerinden 1 tık üst. Sistemi heç edmek istemıyorum acıkcası. Yinede görüşlere açığım. i5 7400 işlemciye bir arkadaş:800 lira istiyor. Direk işlemciye mi girissem?

Eğer ikinci el kabul edersen 650 TL bandında Gigabyte marka GTX 760 veya RX 570 bulabilirsin. Ancak sıfırda sizin kartın üstüne bir kart alamazsınız o bütçeyle. Elinizdeki kart iyi bence. Direk işlemciye girişmek sizin için daha karlı olabilir uzun vadede.

Eski sisteme yatırım yapmak ne kadar mantıklı olur bilmem ama piyasada o kadar karışık ki net bir şey söyleyemiyeceğim. Ama mantıklı olan önce darboğazın kalkması için işlemcinin ondan sonra ekran kartına geçilmesi yönünde.

Hocam sımdı baktımda. 1030 da 64 bit. Şuandaki mevcut kartım 128 bit. En az 256 bitlik bir kart olabilirdi.
Bence 600tlye bunu alması gereksiz olmaz mı hocam? Sonuç olarak elinde g4400 var buna öncelik verip işlemciyi aldıktan sonra gtx 750tiyi sonradan satıp yeni ve daha iyi ekran kartı alması dahi iyi olmaz mı?
Yusuf hocam sizin gibi düşündüm en son olarak. Hiç yoktan Ekran kartını satıp kartın parasıyla işlemciye yatırım yapıp sonrası 256 bitlik kart almak olacak. Çünkü g4400 750ti ile iyi çalısıyor ama bana yetersiz geliyor. Kartı satmak ıstemıyorum ama mecburen satacam...

Hocam sımdı baktımda. 1030 da 64 bit. Şuandaki mevcut kartım 128 bit. En az 256 bitlik bir kart olabilirdi.

Yusuf hocam sizin gibi düşündüm en son olarak. Hiç yoktan Ekran kartını satıp kartın parasıyla işlemciye yatırım yapıp sonrası 256 bitlik kart almak olacak. Çünkü g4400 750ti ile iyi çalısıyor ama bana yetersiz geliyor. Kartı satmak ıstemıyorum ama mecburen satacam...
Bit e göre performans artık eskide kaldı.Önemli olan saf gpu gücü buna dikkat edin.256bit ekran kartı alacağım diye eski nesil kartlara yönelmeyin.Şuan 700tlye kadar bütçem var demiştiniz.Bununla işlemciyi halledip bir süre sonra ekran kartını satıp satılan kartın parasının üstüne para koyarsanız daha iyi olur benim düşüncem bu yönde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı