G4560 ve GTX 1050 Ti Sistem Toplama

ReTinaS

Kilopat
Makaleler
1
Halihazırda notebook kullanıyorum ve artık sıkıldım. Ayrıca odama bir de masaüstü toplamak istiyorum ama şu an toptan bütçe çıkaramam ki zaten elektronik olarak sürekli alışveriş yapan birisiyim. Ancak aylık olur veya haftalık parça parça almak istiyorum.

Öncelikle forumdan gördüğüm kadarı ile seçmek istediğim parçalar;

• Intel Pentium G4560
  • MSI H110M PRO-VD
  • MSI Gaming X GTX 1050Ti 4G
  • Corsair 8GB (İleride +8 daha alabilirim.)
  • Samsung 250GB SSD 850 Evo
  • Kasa (Max 150)
  • PSU (Max 150)

Şu an öngördüğüm bu. İleride yükseltme yapılabilecek şekilde istiyorum. Zaten ekran kartı yeterli gelir diye düşünüyorum. Oyun olarak oynarsam CS:GO oynuyorum.

Başka önerisi olan var mı?

Onlarca açılmıştır bu sistemden. Günümüzde F/P sistemi denince akla gelen tek sistem budur. Sadece CS:GO için ise ayaklarını yerden keser o derece

Aynen öyle şuan fiyatlar artsa da önceden 1750 TL civarına toplanabilen bu sistem şuan 2200 civarına zar zor toplanıyor maalesef.

İşlemciyi haftaya alırım. İşlemciden sonrada anakartı alırım öyle gider herhalde.

Şuan klavye ve mouse siparişi geçtim.

• Bloody B2100 (ALINDI)

• MSI B250M PRO-VD acaba bu anakart nasıldır ? H110M PRO-VD arasında fark var mı ?

Halihazırda notebook kullanıyorum ve artık sıkıldım. Ayrıca odama bir de masaüstü toplamak istiyorum ama şu an toptan bütçe çıkaramam ki zaten elektronik olarak sürekli alışveriş yapan birisiyim. Ancak aylık olur veya haftalık parça parça almak istiyorum.

Öncelikle forumdan gördüğüm kadarı ile seçmek istediğim parçalar;

• Intel Pentium G4560
  • MSI H110M PRO-VD
  • MSI Gaming X GTX 1050Ti 4G
  • Corsair 8GB (İleride +8 daha alabilirim.)
  • Samsung 250GB SSD 850 Evo
  • Kasa (Max 150)
  • PSU (Max 150)

Şu an öngördüğüm bu. İleride yükseltme yapılabilecek şekilde istiyorum. Zaten ekran kartı yeterli gelir diye düşünüyorum. Oyun olarak oynarsam CS:GO oynuyorum.

Başka önerisi olan var mı?
Ilk önce işlemci almanızı tavsiye ederim G4560 işlemcilerinin üretimi azaltılacak Bu nedenle piyasada daha az bulunacak ve şu günlerde popüler olan bir işlemci bulunması daha da zorlaşacak.

Ilk önce işlemci almanızı tavsiye ederim G4560 işlemcilerinin üretimi azaltılacak Bu nedenle piyasada daha az bulunacak ve şu günlerde popüler olan bir işlemci bulunması daha da zorlaşacak.

Aynen öyle ilk işlemciyi alacağım zaten bu hafta alırım.

Anakart olarak MSI H110M PRO-VD mi yoksa MSI B250M PRO-VD mi karar veremedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı