GA-G41MT-S2P anakarta hangi işlemciler takılır?

Xeon işlemci uyuyor mu?

Modlanmış bir biçimde evet çalışıyor kendim Xeon X5460 kullanıyorum mesela.

775 modlu oluyor uyar hocam. Ama stok soğutucuyla kullanamazsınız onu da söyleyeyim bakır borulu alırsanız iyi olur.

Stok soğutucu zaten yetmez ama o.c yapılacağı için daha üst düzey kart alınacağı zaman güçlü bir hava soğutma ihtiyacı var. Örneğin ben sıvı soğutma aldım o kadar :D. Geleceğe'de yatırım oldu.

Anladım Q9400 veya Q9500, Q9550 size gayet yeterli olacaktır. GTX 750 Ti ile neredeyse eşit bir ekran kartı.
Eğer ileride tamamen yeni bir bilgisayar alacaksanız Xeon serisine bakmayın bile gerek yok. Ama derseniz ileride değişmeyeceğim daha güçlü bir kart alacağım o zaman X5460 bakılabilir ama yanına çok güçlü bir hava soğutma almanız gerekir çünkü ciddi değerlerde o.c yapmanız gerekebilir.

Kartı RX 560 yapsam X5460 veya Q9550 yeter mi?

Kartı RX 560 yapsam X5460 veya Q9550 yeter mi?

X5460 almanızı açıkçası ben önermem çünkü çok ısınan bir işlemci sıvı soğutma ile tutuyorum ben işlemciyi 600MHz civarı o.c yaptım bir de voltajı fazla O'da etkili 100MV veriyorum.
E5450 alırsınız yanına da Snowman M100'dü galiba onu alır kullanırsınız.
Ben açıkçası ekran kartı olarak çok uçmadığınız sürece 775 pin anakartlara Xeon işlemci alınmasına karşıyım. Q9650 alırsınız az bir o.c ile GTX 1050, GTX 950 gibi kartları kullanabilirsiniz. Arkadaş 1050 Ti kullanıyor o.c ile mesela.
Ben bir cahillik ile aldım Xeon işlemci şu anki bilgim olsa kesinlikle Q9650 alırdım çoğu yeni oyunu oynardım. Sse 4.2 desteği isteyen oyunları 775 Pin'de kullanılan Xeon işlemciler ile oynayamazsınız.
Origins, Odyssey, vallhalla, Cyberpunk 2077 gibi.
Peki modlu Xeon X5460 mı Q9550 mi?

Kesinlikle Q9550 yanına Snowman M200 Combo Intel/AMD 9cm Led CPU Fan Fiyatı bu soğutucuyu alırsınız o.c ile çok rahat RX560 beslersiniz.

X5460 almanızı açıkçası ben önermem çünkü çok ısınan bir işlemci sıvı soğutma ile tutuyorum ben işlemciyi 600MHz civarı o.c yaptım bir de voltajı fazla O'da etkili 100MV veriyorum.
E5450 alırsınız yanına da Snowman M100'dü galiba onu alır kullanırsınız.
Ben açıkçası ekran kartı olarak çok uçmadığınız sürece 775 pin anakartlara Xeon işlemci alınmasına karşıyım. Q9650 alırsınız az bir o.c ile GTX 1050, GTX 950 gibi kartları kullanabilirsiniz. Arkadaş 1050 Ti kullanıyor o.c ile mesela.
Ben bir cahillik ile aldım Xeon işlemci şu anki bilgim olsa kesinlikle Q9650 alırdım çoğu yeni oyunu oynardım. Sse 4.2 desteği isteyen oyunları 775 Pin'de kullanılan Xeon işlemciler ile oynayamazsınız.
Origins, Odyssey, vallhalla, Cyberpunk 2077 gibi.

Kesinlikle Q9550 yanına Snowman M200 Combo Intel/AMD 9cm Led CPU Fan Fiyatı bu soğutucuyu alırsınız o.c ile çok rahat RX560 beslersiniz.

Bu Q9650'nın sıfırı var mıdır.

Bu Q9650'nın sıfırı var mıdır?

Yok eski bir işlemci olduğundan sıfır bulmanız zor. Xeon işlemcilerde aynı şekilde. 2.el olarak rahatlıkla bulunabilir, şöyle bir akılda vereyim size, Aliexpress üzerinden Q9650 alırsınız yanına US $3.82 17% OFF|ZF 12 12 W/mk yüksek performanslı termal İletkenlik gres macun AMD Intel işlemci CPU GPU soğutucu soğutma fanı bileşik soğutucu|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress bu termal macunu alırsınız. Bundan önce attığım linkte bulunan soğutucuyu alırsınız. Aliexpress 15₺ indirim uyguluyor yeni kullanıcılara. 300₺ işlemci ( 2.el Türkiye'den ) 15₺ termal macun 85₺ soğutucu ile 400₺'ye mis gibi upgrade yapmış olursunuz. Bu arada termal macun thermal Grizzly'e kafa tutan bir macundur yani kalitesi yüksek bir macundur.
Q9650'ye gerek yok Q9550 işinizi görür 100₺ daha uyguna gelir. 3 4 FPS farkı var aralarında o.c ile kapanır o ara. @lülünaz 200MHz fark var aralarında Q5500 almanız daha iyi olacaktır bütçe konusunda da. Zaten o.c ile ekran kartını besleyeceksiniz kapanır o değer.

Son düzenleme:
Yok eski bir işlemci olduğundan sıfır bulmanız zor. Xeon işlemcilerde aynı şekilde. 2.el olarak rahatlıkla bulunabilir, şöyle bir akılda vereyim size, Aliexpress üzerinden Q9650 alırsınız yanına US $3.82 17% OFF|ZF 12 12 W/mk yüksek performanslı termal İletkenlik gres macun AMD Intel işlemci CPU GPU soğutucu soğutma fanı bileşik soğutucu|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress bu termal macunu alırsınız. Bundan önce attığım linkte bulunan soğutucuyu alırsınız. Aliexpress 15₺ indirim uyguluyor yeni kullanıcılara. 300₺ işlemci ( 2.el Türkiye'den ) 15₺ termal macun 85₺ soğutucu ile 400₺'ye mis gibi upgrade yapmış olursunuz. Bu arada termal macun thermal Grizzly'e kafa tutan bir macundur yani kalitesi yüksek bir macundur.
Q9650'ye gerek yok Q9550 işinizi görür 100₺ daha uyguna gelir. 3 4 FPS farkı var aralarında o.c ile kapanır o ara.

Kasam fazla büyük olmadığı için daha küçük soğutucular var mı?

Kasam fazla büyük olmadığı için daha küçük soğutucular var mı?

Attığım soğutucu zaten küçük yani 12cm hava soğutmalardan değil, 9cm fanlı avuç içiniz kadar bir soğutucu. Ekleme yaptım görmüşsünüzdür inşallah. Q9650 ve Q9550 arasında 200MHz fark var. Q9550 alın o.c yaparsınız abartmadan 400MHz yükseltirsiniz 500 yükseltirsiniz o zaman bakılır. Hem bütçeden kısılmış olurnur hem de performanstan fazla bir kayıp yaşanmamamış olunur.

Attığım soğutucu zaten küçük yani 12cm hava soğutmalardan değil, 9cm fanlı avuç içiniz kadar bir soğutucu. Ekleme yaptım görmüşsünüzdür inşallah. Q9650 ve Q9550 arasında 200MHz fark var. Q9550 alın o.c yaparsınız abartmadan 400MHz yükseltirsiniz 500 yükseltirsiniz o zaman bakılır. Hem bütçeden kısılmış olurnur hem de performanstan fazla bir kayıp yaşanmamamış olunur.

Bir de 2.el işlemci alırken neye dikkat etmem gerekir?

Geri
Yukarı