Galax 4070 Super ile sıcaklık sorunu yaşanır mı?

MaximTR

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba linkteki 4070 Super'i alacagım.
Cift fanlı olması sicaklik konusunda soru isareti yaratıyor.

Ayrıca şu an 1080p kullanıcısıyım yıl icinde 2K monitöre gecmeyi planlıyorum bu kart giriş seviye sanırım, VRAM konusunda 12 GB olması sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 3 fanlı gigabyte aero kullanıyorum hocam, Maks ayarlarda Overwatch 2, FFXIV, Rift, Wow gibi oyunları oynuyorum 1080 P de en yüksek 56-58 derece arasında gördüm. Sende max 60-65 dereceleri görürsün 1080 P de diye düşünüyorum.

İyi forumlar.

O fiyatta açıkçası 7800XT önerirdim hocam, bundan 2000 lira daha ucuza en üst model tasarımı alabiliyorsun, VRAM avantajı da var ve 12VHPWR saçmalığını kullanmıyor.

Son düzenleme:
O fiyatta açıkçası 7800XT önerirdim hocam, bundan 2000 lira daha ucuza en üst model tasarımı alabiliyorsun, VRAM ve kas gücü avantajı da var ve 12VHPWR saçmalığını kullanmıyor.

12VHPWR güç tüketimi yüksek kartlarda sıkıntı çıkarıyor, tüketimden kaynaklı ısıyı kaldıramadığı için.

4070 Super'in ise güç tüketimi 7800 XT'den bile düşük.

O fiyatta açıkçası 7800XT önerirdim hocam, bundan 2000 lira daha ucuza en üst model tasarımı alabiliyorsun, VRAM ve kas gücü avantajı da var ve 12VHPWR saçmalığını kullanmıyor.

RTX 4070 Super RX 7800XT'den güçlü bir kart, Galax kaliteli bir markadır sadece Türkiye'de yaygın değil, 2 bin fark için AMD almazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun suredir amd ekran kartı kullanıyorum.
Nvidia tarafını deneyimlemek ve özellikle 2. El pazarında satmak istersem elimden daha hızlı çıkarmak istiyorum.
7800XT guzel bir kart ancak 4070 super seviyelerine cıkmasaydım alt modelde emin olun 7700 alırdım.

RTX 4070 Super RX 7800XT'den güçlü bir kart, Galax kaliteli bir markadır sadece Türkiye'de yaygın değil, 2 bin fark için AMD almazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende cok muallakta kaldım bir ara 7900gre mi alsam dedim ancak 4070 super seviyesine cıkıyorsam nvidia almak daha mantikli geldi.

Son düzenleme:
7900GRE alabilecek bütçen varsa alınır, hatta indirimle 7900XT kovalarsın. Güncel olarak 1080P Ekstrem ayarlarda mesela Forza Horizon 5 10.5-11GB VRAM'e kadar çıkabiliyor, 2K için 12GB VRAM artık az kalmaya başladı. Tasarım farkı da cabası bence. Eğer Nvidia'da olup AMD'de olmayan ve "işte bunun olması lazım" diyeceğin bir özellik yoksa AMD'ye bir daha bi' bakmanı tavsiye ederim.

7900GRE alabilecek bütçen varsa alınır, hatta indirimle 7900XT kovalarsın. Güncel olarak 1080P Ekstrem ayarlarda mesela Forza Horizon 5 10.5-11GB VRAM'e kadar çıkabiliyor, 2K için 12GB VRAM artık az kalmaya başladı. Tasarım farkı da cabası bence. Eğer Nvidia'da olup AMD'de olmayan ve "işte bunun olması lazım" diyeceğin bir özellik yoksa AMD'ye bir daha bi' bakmanı tavsiye ederim.
7900 gre zaten 24k olan 4070 superden cok daha ucuz.
7900XT 28K fiyata sahip, indirime girse bile ne kadar girecek o mechul.

IMG_20240501_153232.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı