Elektronik Galax GeForce RTX 4070 Ti Super SG 32.999₺

35'e ex gamer almıştım. İade edip bunu alana kadar stoku biter diye düşünüyorum. Şu anlık en ucuz 4070 Ti super bu. Alanlara hayırlı olsun.

(Konudan bağımsız) o sırada benim GeForce2'nin attığı bakış.

35'e EX Gamer almıştım. İade edip bunu alana kadar stoğu biter diye düşünüyorum. Şu anlık en ucuz 4070 Ti super bu. Alanlara hayırlı olsun.
Kutunun içinden çıkan şu tekli fan ne işe yarıyor tam olarak ?

İnsanların alım güçleri ve ihtiyaçları değişiklik gösterir. Size yeten bir başkasına yetmiyor olabilir bunu anlamak güç mü?
Mis gibi dediğiniz PS5, asgari düzeyde oyun oynatabilen bir cihazdan ibaret. Benim evimde 4k oled sistem var ve cihaz bana 1k 60fps çamur mu yoksa 4k 30fps kasan oyunlar mı diye 2 seçenek sunuyor. Bu kart ise 4k son teknoloji yazılımlar ile (RTX, dlss+FG) 100+ FPS ler sunabilen bir kart. İkisi arasında dağlar kadar fark var.
Hem neden 15k verdiniz ki? İkinci el ps4 falan da alabilirdiniz, hatta 15-20 TL'ye deste alıp iskambil falan da oynayabilirsiniz o daha ucuz.
Daha yazdığımı bile anlayamamışsın. Kimseye gidip GPU almayın PS5 alın demiyorum, bu karta 33K verene kadar tertemiz garantili 6800XT ler 10-11K onu alın üste kalan paraya da PS5 alın maksat oyun oynamak ise çok çok mantıklı bir setup olur üste de cebinize en az 7K kalır diyorum. 4070 Ti super ve 6800XT arasında ki performans farkı %22-25 civarı canı isteyen %25 fark için fazladan 22-23K verebilir sıkıntı.

1K 60fps konusunda da acayip saçmalamışsın. SS gibi vasat bir cihaz bile şuan güncel çoğu oyunu 1080p 60fps oynatıyor misal MW3 aç analiz videolarına bak. PS5 ve SX ise 1800p 60fps yani 2K ile 4K arası bir çözünürlüğe sahip. 6700XT ayarında bir GPU barındıran cihazların 1K 60fps anca oynattığına inanabilecek kadar donanımdan anlamıyorsan bir şey diyemiyorum dostum.

Ayrıca 4090 sahibi de olsan bazı oyunları PC de oynayamıyorsun hadi demons souls, bloodborne, spider-man 2, ragnarok, ghost of tsushima, last of us 2 oyna bakalım kaç fps alıyorsun 🤣 evet PC ye geliyorlar yada gelecekler ama çıkışından yıllar sonra geliyorlar hatta seneye GTA 6 çıkacak artık 2 yıl beklersin gelecek diye...

Bu arada konsolcu biri değilim, yukarıda yazdıklarımı bir daha oku.

Çıldırdınız mı gençler bu karta 33K para mı verilir?

2.elde tertemiz garantili 6800XT'ler 10-11k ya bulunuyor 4070 Ti super ile arasındaki performans farkı da %22-25 civarı yani %25 performans için %300-350 fark ödüyorsunuz akıl işi değil.

10-11k ya 6800XT yanına da yine 2.elde 2-3 aylık ithalatçı garantili tertemiz PS5'ler 15-16kdan bulunuyor (3 gün önce aldım) al sana mis gibi setup.

Geri kalan 6-7k yı da ister köşeye atın isterseniz de çevre ekipmanı vs. ne ihtiyacınız varsa artık.

Popüler kültürün kölesi olmasın şu kart şu fiyatlara satılmamalı, özellikle 2.elde çok güzel kartlar çok uygun fiyatlara satılırken bu paraları vermeyin yazık cidden.

Bu kartların amacı 1080p değil ki en az 2K ve 4K için. Özellikle 4K da DLSS ile birlikte istenilen performanslara çıkabiliyor.

Bu kartların amacı 1080p değil ki en az 2K ve 4K için. Özellikle 4K da DLSS ile birlikte istenilen performanslara çıkabiliyor.
Dostum sence 6800XT gibi bir kartın amacı 1080p mi?

10K ya 100fps alabileceğin bir kart var, diğer tarafta da 33K ya 125fps alabileceğin bir kart.

Ne demek istediğimi halen daha anlayamıyorsanız link yukarıda 33K lık kartı alabilirsiniz.

Daha yazdığımı bile anlayamamışsın. Kimseye gidip GPU almayın PS5 alın demiyorum, bu karta 33K verene kadar tertemiz garantili 6800XT ler 10-11K onu alın üste kalan paraya da PS5 alın maksat oyun oynamak ise çok çok mantıklı bir setup olur üste de cebinize en az 7K kalır diyorum. 4070 Ti super ve 6800XT arasında ki performans farkı %22-25 civarı canı isteyen %25 fark için fazladan 22-23K verebilir sıkıntı.

1K 60fps konusunda da acayip saçmalamışsın. SS gibi vasat bir cihaz bile şuan güncel çoğu oyunu 1080p 60fps oynatıyor misal MW3 aç analiz videolarına bak. PS5 ve SX ise 1800p 60fps yani 2K ile 4K arası bir çözünürlüğe sahip. 6700XT ayarında bir GPU barındıran cihazların 1K 60fps anca oynattığına inanabilecek kadar donanımdan anlamıyorsan bir şey diyemiyorum dostum.

Ayrıca 4090 sahibi de olsan bazı oyunları PC de oynayamıyorsun hadi demons souls, bloodborne, spider-man 2, ragnarok, ghost of tsushima, last of us 2 oyna bakalım kaç fps alıyorsun 🤣 evet PC ye geliyorlar yada gelecekler ama çıkışından yıllar sonra geliyorlar hatta seneye GTA 6 çıkacak artık 2 yıl beklersin gelecek diye...

Bu arada konsolcu biri değilim, yukarıda yazdıklarımı bir daha oku.
Asıl sen ne yazdığının farkında değilsin. Daldan dala atlıyorsun.
Son kez aynı şeyi yazacağım. Sana makul gelen durum bir başkası için gelmeyebilir, hatta hiçbir işine yaramayabilir. İkinci el almak istemiyor olabilir, AMD istemiyor olabilir. Onlarca sebep olabilir. Bunu insanları popüler kültür kölesi olmakla bağdaştırman saçmalık.

PS5'e gelecek olursak, kendimi bildim bileli konsol sahibi olmuşumdur. PS5'i de çıktığı ilk ay aldım. Saydığın oyunların hepsini de oynadım. Bu aletin çöp olduğu ve birçok oyunda 1k 60fps veremediği gerçeğini değitşirmiyor. Örnek : FF XVI. 4k olayına hiç girmiyorum. 30FPS bile Sony Stüdyoları dışındaki oyunlarda verimsiz. Birçoğu 2k'dan upscale.
Yine biraz önce yazdığım gibi, ASGARİ düzeyde oyun oynatıyor. Mecbur olmasam almam, ama bu oyunları oynamak istediğim için almak zorundayım.

10k ya 100FPS alabileceğin bir kart var, diğer tarafta da 33K ya 125FPS alabileceğin bir kart.

Ne demek istediğimi halen daha anlayamıyorsanız link yukarıda 33K'lık kartı alabilirsiniz.

6800XT 4K da 100 FPS mi veriyor sence? 7900XTX 4K da o değerlere anca ulaşıyor. 4070 Ti superde saf güçte o FPS çıkamaz ama işte DLSS ile o performansı veriyor fiyatı da bundan dolayı yükseliyor.

10K ya 100FPS alabileceğin bir kart var, diğer tarafta da 33K ya 125FPS alabileceğin bir kart.

Ne demek istediğimi halen daha anlayamıyorsanız link yukarıda 33K'lık kartı alabilirsiniz.

%100 haklısın. Şu anda kendi 6700 XT'mi 7500 liraya satıp üstüne 17-18 bin TL koyarsam 20 FPS kazanıyorum. :D Akıl işi değil gerçekten. RTX 5000 serisini beklemek en iyisi.

@Braymm Hocam neden işin render, 3D animasyon gibi yanlarına bakmıyorsunuz? Alacak kişi illaki oyun oynamayacak ki? Tabii ki size bu konuda katılıyorum, bu fiyatlar inanılmaz derecede fazla. Bu SUPER serisi ortaya çıkmadan önce 4080'ler 38K'lara satılıyordu.
Misal ben render ve yazılım programlarıyla uğraşıyorum, bütçem'de aman aman olmadığı için çok bir seçeneğim yoktu sistemi alırken. Ben RX ekran kartının oyunda çok daha performanslı olduğunu bilmeme rağmen bilerek NVIDIA aldım. İnsanların hepsi ''oyun oyun'' diye çırpınmıyor.
Kaba ya da sert bir dil ile konuştuysam affola.

Ha tabii gidersin oyun istersin sadece, o zaman radeon derim çünkü ileride FG 4 gelirse mesela, atıyorum FG 4 çıktıktan 1 sene sonra AMD tüm kartlara FG 4 kullanmayı sağlayacak. Ama NVIDIA bunu yaparmı AMD'den önce... sanmam. Yazılım derseniz artık RX kartlarda ki o sorunlar eskide kaldı. 1-2 ufak sorun oluyor ama oyunlarda alınan performans için değer diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı