Elektronik Galax RTX 4060 Ti, 13998TL!

Fiyatını haketmeyen çöp bir kart 16GB modelini beklemek mantıklı olur. İncelemeye göz atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testlere baktım da Arc A750, 3060'dan daha iyi duruma gelmiş son yazılım güncellemelerinden sonra.

Kesinlikle fiyatını haketmiyor. 8 GB olması da cabası. 8 GB karta bu paralar verilmez, AMD muadili alınması daha mantıklı illa saf gücüne bakılacaksa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ek olarak şu kart piyasadayken Nvidia çok yazılım gerekli değilse bu paraları haketmiyor, kart:

13.800 TL

Bu ürün daha satışa sunulmadı. Bazı siteler de 1 hafta önce ön satışa yüksek fiyattan koyulmuştu. Siteler yüksek fiyattan satabilmek için tarih yaklaştıkça ön satış ibaresini kaldırmış. Bugün gün içerisin de aynı 4070'ler de olduğu gibi stok az olsa da tanıtım fiyatından bazı siteler de ürün satışa sunulacaktır diye tahmin ediyorum. Bu fiyatlar akıl alır gibi değil.

RTX 4060 Ti'dan mı bahsediyoruz? Kart arıza yapmadığı ve oyun motorlarında çığır açacak bir değişiklik olmadığı sürece çıkan her oyunu oynarsınız diye tahmin ediyorum.

Yok 3060 8 GB aldım ben ondan bahsediyordum.

Çok kötü kart. 3060 Ti almak bile daha mantıklı

Bu zamana kadar "aynı GPU'lar sonuçta, marka fark etmez" mantığıyla kart önerir ve alırdım. Fakat artık böyle yapmıyorum. Hazır sistemle beraber XFX RX 6600 XT ekran kartı aldım. Performansta bir sıkıntı yok fakat iş fanlara gelince sıkıntı başlıyor. Çalışırken sürekli bir hırıltı sesi geliyor fan merkezlerinden. Devir arttıkça ses de artıyor. XFX'in servisi var ve gayet hızlı çalışıyor. O açıdan sıkıntı yok. Kartı garantiye gönderdim 5 günde soğutma bloğunu komple değiştirip geri gönderdiler. Yeni takılan fanlarda da hafiften aynı sıkıntı var. Yani üretilmiş bir GPU'nun üzerine bir soğutma ve 2 fan koyulması gerekiyor fakat onu bile düzgün yapamıyorlar. Tasarım hatalı olunca servisi falan olması da bir şey ifade etmiyor. O yüzden benim tavsiyem ASUS ve MSI gibi büyük markalardan şaşmamanız olacaktır. Onların ürünlerinde böyle sorunlar çok çok daha nadir oluyor.

Dostum XFX AMD'de zaten ASUS gibi bir şey, cw olmasın o ses?

Arkadaşlar bu fiyat kesinlikle normal değil. 16-17k fiyatlarına RTX4070 alıyorsunuz gözünüzü seveyim. Bu RTX 4070 fiyatı yurtdışında 4060 Ti'ın iki katı. Sakın almayın.

Bu fiyata olsa olsa 16 GB versiyonu olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı