Galaxy A32'ye root atmanın yararları ve zararları nelerdir?

berkanSs

Hectopat
Daha fazla  
Samsung A32 telefonuma root atmak istiyorum. Bunun birçok nedeni var. Mesela dosyalara erişememem. PUBG oynuyorum ve orada da Config gerekiyor ama dosyalara erişimim olmadığı için yapamıyorum. Bir diğer neden de aslında soru: Telefonum 3 yıllık ve arada yavaşlıyor, donuyor vs ben de Custom ROM atmak istiyorum. Yararları ve zararları nelerdir? Açıklar mısınız?

Yararları.
Gereksiz uygulama olmadığı için saf Android çalışıyor sadece performansı ciddi artış söz konusu.
Eğer crDroid ROM kurarsan. Yüksek FPS modu bulunmakta (90FPS).
Zararları.
Cihaz safetynetten geçemeyebiliyor. Banka uygulamaları. Netflix gibi uygulamalar çalışmaya biliyor.

Telefonun performansı arkadaşın dediği kadar artmaz aşağı yukarı aynı FPS'leri alırsın ama akıcılık fark edilecek derecede artar, telefon daha rahat çalışır ve bunu size de belli eder. Safetnetten geçmek için modüller var halledersin onu.

Sorun gereksiz uygulamalar ise ADB ile onları root atmadan silebilirsin root atmak eskidendi artık gereksiz. Leş gibi iş uğraş uğraş dur eziyet. Hele bir de tecrüben yoksa soluğu telefoncuda alman an meselesi :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı