Çözüldü Galaxy A50 (A505F) TWRP Download aşamasında AVB Fail hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreCulo

Picopat
Merhaba arkadaşlar, ben şimdi A505F telefonuma TWRP indirmeye çalıştım ama açtıktan sonra hemen download mode kısmında takılıyor üstte de hep,
ODIN MODE (AVB Fail) recovery: Error validating footer (0) recovery: Error verifying vbmeta image: invalid vbmeta header (6) CUSTOM RECOVERY VBMETA A505FDDS9CWA1, 61136007R yazıyor.
Ne yapmalıyım? Bu arada şu anda SamMobile'den son sürüm ROM yüklüyorum belki lazım olur diye.

Çözüm
Odin ile Home_CSC seçerek stock rom flashla.
İnternette bulduğum AP nin içindeki recovery.lz4'ü tar yaparak flashla diyor ama.

Tüm slotları doldur sadece CSC yerine Home CSC seç.
Onu SamFW romu ile denedim ama çıkartıyorken arşiv bozuk dedi ve flashladıktan sonra gene aynısı, fakat sadece BL ile Home_CSC flashlamıştım. İlk önce recovery.tar flashlamayı denedikten sonra dediğini denerim.

Olayı çözdüm. Başka bir TWRP dosyası indirdim ve önceki ile karşılaştırdım, araştırdıklarıma göre öncekinde vbmeta.img yokmuş bu yüzden doğrulanmadığı için AVB Fail veriyormuş ama neyse yenisinde vbmeta.img var, onu flashladım telefon düzgün çalışıyor.
Vbmeta ile ilgili bir şey diyor ama anlayamadım. :(
Bende, araştırdım biraz (ingilizcem iyidir az da olsa) internetten stok ROM indirip telefona flashlamam lazımmış, bende yüklüyorum (SamMobile'den) bakalım inşallah olur. (önceden SamFw'den indirmiştim ama bozuk çıkmıştı flash atmama rağmen gene aynı oldu ama "CUSTOM RECOVERY" yazdığını hatırlamıyorum.)

Bende, araştırdım biraz (ingilizcem iyidir az da olsa) internetten stok ROM indirip telefona flashlamam lazımmış, bende yüklüyorum (SamMobile'den) bakalım inşallah olur. (önceden SamFw'den indirmiştim ama bozuk çıkmıştı flash atmama rağmen gene aynı oldu ama "CUSTOM RECOVERY" yazdığını hatırlamıyorum.)
İnşallah olur kolay gelsin.

Geri
Yukarı