Galaxy A52 One UI 4'ten 6'ya ve Android 12'den 14'e güncellenmeli mi?

İşte Android 9'lu cidden güzeldi o telefon ki ben de o güncellemeden sonra Android 9A dönmüştüm, Android 11'e geçince menülerdeki bluru bayağı fazla arttırıp işlemciye gereksiz yük bindirip üstüne düzgün bir RAM'i olmayan cihaza bu kadar saçma dolu şey yüklü gelmesi de garip geliyor bana.

Evet, kaldıramayacak cihazlara göz göre göre yük bindirmeleri hoş değil bence.

Evet, kaldıramayacak cihazlara göz göre göre yük bindirmeleri hoş değil bence.

Üstüne üslük saçma saçma programları kurulum yaparken zorla indirtmesi, hani ben 20 tane program indirmesini elle kapamak mı zorundayım? Telefon ucuz diye içine bir reklam koymadkları kaldı o da Galaxy Store'da az buz var zaten.

One UI en güzel arayüz bence. Sadece animasyonları bazen kasıyor.

Siz stok Android hiç denediniz mi? Google Pixel'deki arayüzde ne bir kasma donma ne de farklı saçma problemler var, üstüne üstlük tonla gereksiz uygulama yüklü gelmiyor, sadece Google uygulamaları geliyor.

Siz stok Android hiç denediniz mi?

Hayır.
Sanırsam One hand operation uygulaması yok benim için olmazsa olmaz.
Çok rahatlık sağlayan bir uygulama.

Google Pixel'deki arayüzde ne bir kasma donma ne de farklı saçma problemler var.

Samsung'un arayüzünde de kasma donma veya saçma sapan problemlerle karşılaşmadım dediğim gibi sadece animasyonları bazen 30Hz'ye düşüyor gibi akıcılığını kaybediyor.
Altı üstü animasyon düzeltilir.

Üstüne üstlük tonla gereksiz uygulama yüklü gelmiyor, sadece Google uygulamaları geliyor.

Facebook vb ve bazı Samsung uygulamarı yüklü geldiği doğrudur üstüne basılı tutup sil diyerekten sorunu çözebilirsiniz🫡
Samsung'un bu saydıklarınızdan çok daha kötü yazılım sorunları var özellikle kamera yazılımı vs ama tüm bunlara rağmen telefonda da tablette ( DeX modu tek başına tercih sebebi) ne kadar gömsemde eleştirsemde benim için Samsung'un alternatifi yok ne yazık ki.

Üstüne üslük saçma saçma programları kurulum yaparken zorla indirtmesi, hani ben 20 tane program indirmesini elle kapamak mı zorundayım? Telefon ucuz diye içine bir reklam koymadkları kaldı o da Galaxy Store'da az buz var zaten.
Ben A24'ü aldıım gün elimle de kapatamamıştım. Hepsi yüklenince silmiştim.

Siz stok Android hiç denediniz mi? Google Pixel'deki arayüzde ne bir kasma donma ne de farklı saçma problemler var, üstüne üstlük tonla gereksiz uygulama yüklü gelmiyor, sadece Google uygulamaları geliyor.
Ben Reeder üzerinde deneyimledim Saf arayüzü ama onda pek hoşuma gitmedi. Kasmasından dolayı değil , gayet akıcıydı fakat çok sadeydi. MIUI kadar karışık ve Sa arayüz akdar basit olmaması nedeniyle OneUI'ı seviyorum.

Hayır.
Sanırsam One hand operation uygulaması yok benim için olmazsa olmaz.
Çok rahatlık sağlayan bir uygulama.

Samsung'un arayüzünde de kasma donma veya saçma sapan problemlerle karşılaşmadım dediğim gibi sadece animasyonları bazen 30Hz'ye düşüyor gibi akıcılığını kaybediyor.
Altı üstü animasyon düzeltilir.

Facebook vb ve bazı Samsung uygulamarı yüklü geldiği doğrudur üstüne basılı tutup sil diyerekten sorunu çözebilirsiniz🫡
Samsung'un bu saydıklarınızdan çok daha kötü yazılım sorunları var özellikle kamera yazılımı vs ama tüm bunlara rağmen telefonda da tablette ( DeX modu tek başına tercih sebebi) ne kadar gömsemde eleştirsemde benim için Samsung'un alternatifi yok ne yazık ki.

İşte, benim kullandığım One Ui 3 de hem garip oyunlar hem de Facebook vesaire indirimine zorlanıyordum, üstüne üslük Facebook, Netflix, Spotify'ı silemiyordum bile. Tabii bunları kolayca hallettim fakat tek sorun bunu 'ben' halledebiliyorum fakat başkası halledemeyebilir. Ama dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz, bir yerine kadar ben de One UI seviyorum ama bende mesela animasyon takıntılığı var, animasyonlarda herhangi bir takılma olsun cidden sinir oluyorum.

Ama bende mesela animasyon takıntılığı var, animasyonlarda herhangi bir takılma olsun cidden sinir oluyorum.

Evet evet çok sinir bozucu ben bir ara animasyonları tamamen kapatmıştım güncelleme gelince açtım ama düzelen bir şey yok.

Stok Android kadar çirkin bir arayüz olamaz hocam, hele o durum çubuğu o parlaklık çubuğunun en üstte olması falan kafayı yedirtir insana. Stok Android mevzusu gereksiz. Low ve mid telefon alıp One UI'yi kötülemek saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı