Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon 8 Gen 2 İşlemci İle Gelebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Galaxy S23 Snapdragon 8 Gen 2

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bildiğiniz üzere amiral gemisi Galaxy S ve Note serisini Exynos ve Qualcomm işlemcilerle beraber satışa sunuyor. Son olarak da Galaxy S22 serisinde iki farklı işlemciye yer veren Samsung, ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun son raporuna göre Galaxy S23 serisi telefonlarda sadece Qualcomm üretimi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine yer verebilir. Şimdilik […]

Devamı: Galaxy S23 Serisi Sadece Snapdragon 8 Gen 2 İşlemci İle Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bence çok doğru değil, 2300 beklentilerinin çok altındaysa yine 2300'lü üretip belki biraz daha ucuza satabilirlerdi. Ya da FE'ye koysunlar, çünkü bu işlemciyi gerçek dünya uygulamasına sokmadıkça Ar-Ge için veri toplamakta zorlanacaklardır, zorlanırlarsa da bu 2400'ü olumsuz etkiler.

Milleti aptal yerine koyup Exynos cihazları pump ettiler piyasaya. Sonra da ağlıyorlar milyonlarca cihaz depolarda çürüyor diye. Ayrıca Note ve S serisi başlattıkları regional config saçmalığı ile kendi ayaklarına sıktılar. Snapdragon'dan asla vazgeçmem.

@The Man From E.A.R.T.H. 2024 de yepyeni amiral gemisi Exynos modelleri gelecekmiş. Yeni bir ekip hazırlıyor yeni işlemci mimarisi için haberler o yönde.

Exynos 990 gibi kötü işlemci üretme lüksü firmanın artık yok. Exynos 2200 modeli de GPU tarafında özellikle beklentilerin çok altında kaldı AMD ile beraber daha büyük performans artışı herkes bekliyordu. İleride AMD ortaklığı işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Exynos 2300 performans olarak beklentilerin altında kalacaksa SD 8 Gen 2 ile direkt gelmesi iyi olur. Ben Exynos 2300'ün geleceğini düşünüyorum.

Genelde Snapdragon ISP'leri, Exynos modellerinden daha iyi olur. Exynos 2200 ISP tarafında iyi adım attı.

Stabilite konusunda Qualcomm daha kararlı. Abartıldığı kadar fark yok tabii. Güç tüketimi noktasında da genel olarak Qualcomm üstün olan taraf.

Güvenlik konusunda net bir şey söylemek zor, çok kafaya takılacak bir şey olarak görmüyorum.

1 sene Exynos gelmese de olur, onun yerine Mediatek ile anlaşsalar fena olmaz. Dimensity 9000+ gibi bir işlemci S serisine yakışır.

Geri
Yukarı