Game Master F-7 sıcaklık değerleri normal mi?

anılacar

Centipat
Daha fazla  
Ya kasadan çok anlamadığımdan dolayı enayiliğimden akvaryum kasa aldım 7 fana kanarak. Aslında amacım ne görüntüydü ne de fanlardı. İçi geniş ferah olduğu için bu kasayı tercih ettim. Game Master F7 modelinde kasa aldım. Çok yanlış bir seçim mi yaptım acaba? Daha önceki sıcaklıklarımdan biraz fazlasını görüyorum. Ekran kartı Valorant'ta 70 dereceyi gördü 1 maçta. Daha önce böyle bir durum yaşamamıştım yani 60 derece falan oluyordu ama 70 olduğunu en azından Valorant'ta görmedim. Tabii değerler normal olabilir de daha iyi soğutandan daha kötü soğutana geçmek çok saçma bir durum oldu bir tık. Ekran kartım RTX 2060 Super işlemcim R5 5600 işlemci kısmı çok ısınmadı şu ana kadar ama Max 65 dereceyi gördü. Onu da maruz görüyorum o işlemciye. Ucuz bir kule tipi soğutucu kullanıyorum.

Eski kasada 60 dereceyi görüyordu zaten işlemciye gerek yok sıvı soğutucu deseniz de ileri düşünerek sıvı soğutucu alacağım fakat ekran kartını kafaya taktım bir tık. Mesela Ghost of Tsushima çıktından beri oynuyorum. 1.30 saat falan aralıksız çıkmadan oynamışımdır mesela eski kasada Max ekran kartı 72 derece 65 le arasında git gel yapıyordu %99 kullanmasına rağmen. Şu anki kasada 70 derece altı olmuyor ama Max'ta 75 derece oluyor ki en fazla 45 dakika falan oynamışımdır. Bu oyun için normal diyorum kendi kendime fakat Valorant'ta normal mi anlamadım. Önceki kasam NW 09-09-01 temperli kasa modelini kullanıyordum. Ön taraftaki camı açık stok gelen fanlarıyla 4 fan şekilde kullanıyordum. Şu anki kasada Game Master F-7 stock fanlarla kullanıyorum. Kalitesi idare eder gözüksede galiba kalitesiz değişsem çok fark eder mi? Kaliteli 7 fan alsam yerine mesela.

Ya kasadan çok anlamadığımdan dolayı enayiliğimden akvaryum kasa aldım 7 fana kanarak. Aslında amacım ne görüntüydü ne de fanlardı. İçi geniş ferah olduğu için bu kasayı tercih ettim. Game Master F7 modelinde kasa aldım. Çok yanlış bir seçim mi yaptım acaba? Daha önceki sıcaklıklarımdan biraz fazlasını görüyorum. Ekran kartı Valorant'ta 70 dereceyi gördü 1 maçta. Daha önce böyle bir durum yaşamamıştım yani 60 derece falan oluyordu ama 70 olduğunu en azından Valorant'ta görmedim. Tabii değerler normal olabilir de daha iyi soğutandan daha kötü soğutana geçmek çok saçma bir durum oldu bir tık. Ekran kartım RTX 2060 Super işlemcim R5 5600 işlemci kısmı çok ısınmadı şu ana kadar ama Max 65 dereceyi gördü. Onu da maruz görüyorum o işlemciye. Ucuz bir kule tipi soğutucu kullanıyorum.

Eski kasada 60 dereceyi görüyordu zaten işlemciye gerek yok sıvı soğutucu deseniz de ileri düşünerek sıvı soğutucu alacağım fakat ekran kartını kafaya taktım bir tık. Mesela Ghost of Tsushima çıktından beri oynuyorum. 1.30 saat falan aralıksız çıkmadan oynamışımdır mesela eski kasada Max ekran kartı 72 derece 65 le arasında git gel yapıyordu %99 kullanmasına rağmen. Şu anki kasada 70 derece altı olmuyor ama Max'ta 75 derece oluyor ki en fazla 45 dakika falan oynamışımdır. Bu oyun için normal diyorum kendi kendime fakat Valorant'ta normal mi anlamadım. Önceki kasam nw 09-09-01 temperli kasa modelini kullanıyordum. Ön taraftaki camı açık stok gelen fanlarıyla 4 fan şekilde kullanıyordum. Şu anki kasada Game Master F-7 stock fanlarla kullanıyorum. Kalitesi idare eder gözüksede galiba kalitesiz değişsem çok fark eder mi? Kaliteli 7 fan alsam yerine mesela.

Fan hızı kaç peki.

Fan hızı kaç peki.

İnanın bilmiyorum hocam yani kasanın fanlarını kaçta dönceğine nereden bakılıyor bilmiyorum fakat ghost da 1 saat boyunca 2300 2400 RPM arası dönüyor ekran kartı ve 75 70 derece arası git gel yapıyor yani gayet iyi değerler gibi aslında fakat ben Valorant CS gibi oyunlarda neden öyle oluyor anlamadım bunlar işlemci tabanlı oyunlar.

İnanın bilmiyorum hocam yani kasanın fanlarını kaçta dönceğine nereden bakılıyor bilmiyorum fakat ghost da 1 saat boyunca 2300 2400 RPM arası dönüyor ekran kartı ve 75 70 derece arası git gel yapıyor yani gayet iyi değerler gibi aslında fakat ben Valorant CS gibi oyunlarda neden öyle oluyor anlamadım bunlar işlemci tabanlı oyunlar.

Bir de hocam galiba kasanın 6 fanı içerdeki havayı dışarı atmak üzere konumlanmış egzoz ise dışarıdan içeri sokuyor fanları tam tersi şeklinde değiştireceğim hocam 6 tane fanı dışarıdan hava içeri sokması için konumlandıracağım egzozu ise dışarıya hava atmak için kullanacağım bir de sıvı soğğutucu alana kadar eski kasamdan 3 fane fan alıp kasanın üst kısmına takıp onları da egzoz fan gibi kullanacağım umarım yeterli olur faydasını görürüm yani umarım en azından bu içeriden dışarıdan tam olarak anlamıyorum ama fana çakmak tutum hem içeriden hem dışarıdan çakmak dışarıya doğru yöneldi bu durumda galiba dışarı üflüyor oluyor öyle ise değiştireceğim dedim gibi.

Ekran kartı fan hızını sormuştum aslında % kaç olarak dönüyor.

Ekran kartı RPM 2200 2300 2400 arası hocam Ghost of Tsushima da test ettim şu an 1 saat boyunca bu aralarda git gel yaptı kasa ise fanları 3 hız modu var 3 modda aynı sıcaklık değeri veriyor bende ortada kullanıyorum RPM kaçtır bilmiyorum.

Bir de hocam galiba kasanın 6 fanı içerdeki havayı dışarı atmak üzere konumlanmış egzoz ise dışarıdan içeri sokuyor fanları tam tersi şeklinde değiştireceğim hocam 6 tane fanı dışarıdan hava içeri sokması için konumlandıracağım egzozu ise dışarıya hava atmak için kullanacağım bir de sıvı soğğutucu alana kadar eski kasamdan 3 fane fan alıp kasanın üst kısmına takıp onları da egzoz fan gibi kullanacağım umarım yeterli olur faydasını görürüm yani umarım en azından bu içeriden dışarıdan tam olarak anlamıyorum ama fana çakmak tutum hem içeriden hem dışarıdan çakmak dışarıya doğru yöneldi bu durumda galiba dışarı üflüyor oluyor öyle ise değiştireceğim dedim gibi.

Ekran kartı RPM 2200 2300 2400 arası hocam Ghost of Tsushima da test ettim şu an 1 saat boyunca bu aralarda git gel yaptı kasa ise fanları 3 hız modu var 3 modda aynı sıcaklık değeri veriyor bende ortada kullanıyorum RPM kaçtır bilmiyorum.

Oyunlardan çıkınca direk ısı düşüyor zaten 45 40 dereceye ekran kartıda işlemcide ben istiyorum ki ömrü kısalmasın donanımların ısı kötü bir şey sonuçta yani durduk yere daha iyi soğutma yapabilirken neden böyle kullanayım sıvı soğutma işlemciyi zaten 60 derece tutucağını düşünüyorum ekran kartı da eskisi gibi 70 Max görebilsem çok iyi olur bence idael seviyeler sadece kafama taktığım olay dedim gibi Valorant da özellikle neden acaba 70 derece oluyor Valorant gibi bir oyunda düşük ayarlarda bu arada sıcaklık değeri fazla gibi geldi kafama taktım.

Son düzenleme:
TEMP yazan yerdeki değerin nedir yük altında FAN SPEED yazıyor orasına bakarsan yüzde kaçla çalışıyor onlar önemli.

1716386609428.png

Temp yazan yerdeki değerin nedir yük altında fan Speed yazıyor orasına bakarsan yüzde kaçla çalışıyor onlar önemli.

Eki Görüntüle 2201857

Hocam bende MSI Afterburner yok NVIDIA'nın exprence programından bakıyordum oda anlık gösteriyor RPM olarak 2300'lerde seyrediyor sıcaklık değeri ise 70 75 arası olarak gösteriyordu işlemci sıcaklığınada Core Temp uygulaması üzerinden bakıyordum.

Sağ üsteki kısımdan bakarak takip ediyordum yani.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2024.05.22 - 17.13.04.51.png
    Desktop Screenshot 2024.05.22 - 17.13.04.51.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 8
MSI Afterburner indir güvenilir ve işe yarayan uygulama anlık gösteriyor seninki otomatik sanırım %70 sıcaklık iken %75 arası çalışıyordur

MSI Afterburner indirerek bakarsan değerleri buraya atarsan yük altında daha iyi olur.

MSI Afterburner indir güvenilir ve işe yarayan uygulama anlık gösteriyor seninki otomatik sanırım %70 sıcaklık iken %75 arası çalışıyordur.

MSI Afterburner indirerek bakarsan değerleri buraya atarsan yük altında daha iyi olur.

Anladım hocam o zaman Afterburner indirip yük altında iken sizin attığınız ekranı atacağım galiba hocam atmayı denerim.

MSI Afterburner indir güvenilir ve işe yarayan uygulama anlık gösteriyor seninki otomatik sanırım %70 sıcaklık iken %75 arası çalışıyordur.

Ayar yapmama gerek var mı peki direk indirdim gibi yük altına geçince o ana ekranında gözükyor mu fan Speed falan.

Son düzenleme:
Ayar yapmana gerek yok şu an sadece yük altında aniden Alt Tab atıp klavyedeki prt sc tuşuna basıp SS al at buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı