Çözüldü GameBooster GB-2418CF G-Sync için gerekli ayar yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozyy41

Picopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 4500 Anakart : B450M MK2 Ekran Kartı: RTX 3050
Meslek
Büro Çalışanı
Monitör budur arkadaşlar.

Bu monitörde G-Sync ve FreeSync teknolojisi var diyor özelliklerinde 3050 ekran kartım var. Denetim masasında gerekli ayarlar yok. DP ile bağlı. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
1Ms işe yaramıyor diyorsanız şayet kapatabilirim. Çünkü ekran parlaklığımı bayağı bir yemekte. G-Sync için monitör 180 Hz 200 230 bazen 250 falan alıyorum FPS öneriniz nedir?

Evet yaramıyor. 5 ms aldığın oyunu 4.5 ms yapacak yani 0,5 ms (o da belki) etkileyecek diye parlaklığınızdan olmayın.
Monitörün Hz'sinden yüksek FPS alındığında yırtılma olayı yaşanabiliyor veya akıcılık kaybı oluyor. Eğer hissediyorsan G-Sync aç. Faydası olur.

Masaüstü sistem kullanıyorsan sistem zaten NVIDIA ile çalışır. Buna bakmana gerek yok.
G-Sync açmak basittir.
DP ile bağlan, monitörden Sync aç sonra NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync tikini işaretle. Oldu bitti.
Monitörün üstündeki tuşlar ile bak hocam.

V-Sync gözüküyor ama açamıyorum. Mrpt ile 1 1ms alıyorum falan hocam anlamadım HDR destekli de olması lazım DP ile ama ona da hiçbir şekilde müdahale edilemiyor.

Oyunu açtıktan sonra Alt Tab yapıp bak. İki ekran kartlı bilgisayarlarda bu şekilde. Harici GPU devreye girdikten sonra kontrol etmen gerekli.

Tam olarak anlayamadım Ryzen 5 4500 NVIDIA 3050 var Denetim Masası'ndan sadece 3050'yi mi seçmem lazım NVIDIA panelinden?

V-Sync ile olmuyor.
Monitörün OSD menüsünden adaptive ya da FreeSync açmanız gerek. Sonra NVIDIA Denetim Masası'na G-Sync bölümü geliyor.

1 ms MPRT ayarı blokluyor olabilir mi? Şu an işteyim kasa evde DP ile bağlı ama bilgisayara nedense ayar çekemiyordum o kısma.

V-Sync gözüküyor ama açamıyorum. Mrpt ile 1 1ms alıyorum falan hocam anlamadım HDR destekli de olması lazım DP ile ama ona da hiçbir şekilde müdahale edilemiyor.

Tam olarak anlayamadım Ryzen 5 4500 NVIDIA 3050 var Denetim Masası'ndan sadece 3050'yi mi seçmem lazım NVIDIA panelinden?

Notebook olarak düşünmüştüm ancak seninki masaüstü sanırım. Eğer masaüstünde anakartında güç tasarrufu amaçlı yer alan ekran kartın kullanılmıyorsa gözükmesi lazım. Ancak NVIDIA GPU sadece oyunlarda devreye giriyorsa o zaman oyun esnasında alt yap yapıp NVIDIA kontrol panelini açıp oradan görüntüleyebiliyorsun G-Sync'i. Bende öyle en azından.

Notebook olarak düşünmüştüm ancak seninki masaüstü sanırım. Eğer masaüstünde anakartında güç tasarrufu amaçlı yer alan ekran kartın kullanılmıyorsa gözükmesi lazım. Ancak NVIDIA GPU sadece oyunlarda devreye giriyorsa o zaman oyun esnasında alt yap yapıp NVIDIA kontrol panelini açıp oradan görüntüleyebiliyorsun G-Sync'i. Bende öyle en azından.

Hocam Discord kullanıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı