Gamepad ölü bölge testi nasıl doğru şekilde yapılır?

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, geçtiğimiz ay Xbox 9.nesil gamepad satın aldım.

Sitesinden ölü bölge testi yapıyorum. Sormak istediğim şey; bu test tam olarak nasıl yapılmalı? Direkt joystickleri sonuna kadar ittirip daire mi çizilmeli yoksa o dairenin dışına çıkmadan mı daire çizmeliyiz? Ben mesela direkt joystickleri sonuna kadar ittirip daire çizince neredeyse her denemede farklı sonuçlar çıkabiliyor. Daire çizme hızım bile sonucu etkiliyor. Fakat daire dışına çıkartmadan daire çizince de neredeyse 0'a yakın sonuçlar alıyorum hâliyle çünkü daire dışına çıkartmıyorum :D
Ölü bölge testi tam olarak nedir? Var mı yok mu, ne kadar var tam olarak nasıl tespit edebilirim? Daha önce replika DualShock 4 ile yaptığım test bile neredeyse orijinal Xbox Gamepad'den daha iyi sonuçlar veriyordu.

1713275651308.png

Mesela bu direkt hızlıca daire çizdim hiç dairenin içine tutmaya çalışmadan. Hızlı çizmesem daha az sonuçlar alıyorum veya tekrar hızlı çizsem belki daha yüksek sonuç alacağım.

1713275781832.png

Bu da dairenin içinde tutmaya çalışarak hızlıca çizdiğim daireler. Yani bir daha denesem biraz daha dikkatli çizsem iddia ediyorum ki 0.x% sonucu çıkartırım ben bunda :D

Beni bu konuda aydınlatabilir misiniz acaba? Gamepad'im de sorun var mı yok mu şimdi? Gerekli testleri en doğru şekilde nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı