Gamepower monitörün kapasitörleri tamir edilirse yatay çizgiler düzelir mi?

Umut AYAR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekranda yatay çizgiler çıkmaya başladı. YouTube'dan baktığımda içini açıp incelediğimde bu pil gibi şeylerin patladığını gördüm. Tamiri nasıl olur, bunlar tamir edilirse sorun çözülür mü?

6CE82DA9-3467-46B1-88FF-B565885A8C77.jpeg

A577A128-3F6B-4274-9749-048381BDEFB2.jpeg

893FF470-1408-4DA8-BCAD-CD24A3BE9080.jpeg

Panel hasarlı değilse bir ihtimal düzelebilir... kapasitör/kondansatör olarak geçer üzerindeki değerlere göre alıp değiştirebilirsiniz. Çok pahali bir şey değil tanesi en fazla 5TL'dir.

Merhaba, ekranda yatay çizgiler çıkmaya başladı. YouTube'dan baktığımda içini açıp incelediğimde bu pil gibi şeylerin patladığını gördüm. Tamiri nasıl olur, bunlar tamir edilirse sorun çözülür mü?

Eki Görüntüle 2184302

Eki Görüntüle 2184303

Eki Görüntüle 2184304

Değişiyor onlar lehimli azıcık havya kullanmayı bilen biri değişir ama çizgiler ondan mi kaynaklı emin değilim elektronikcilerde aynı değerlere sahip kondansatörü alıp değiştirebilirsin hatta kartı soksen rica etsen değiştirtebilirsin direk belki basit bir işlem çünkü.

Bilen birine yaptırmanı tavsiye ederim kartı çöpe atma sonra. Muhtemelen düzelir daha önce bu şekilde aynı sıkıntısından kurtulan bir arkadaşım vardı.

Eki Görüntüle 2184302

Eki Görüntüle 2184303

Eki Görüntüle 2184304

Ucundan patladiysa bantlayip deneyebilirsin bu arada patlak kondansatör bantlayip görüntü vermeyen ekran kartını kullanmisligim var her seferinde ise yarar mi emin değilim değişiyor ama yani basit bir işlem zor değil hiç alakan yoksa masraf yapmayayım falan dıyosan bir deneyebilirsin.

Patladığını nereden anladın? Üst tarafı şişik mi? Attığın fotoğrafta anormal durmuyor. O beyaz şeyin onların içinden aktığını düşünüyorsan değil, yapışkan o sabit dursunlar diye.

Geri
Yukarı