Gaming IEM kulak içi kulaklık tavsiyesi

Ne kadar EQ yaparsan yap ben kimseyi zorlamıyorum ama temiz bir şekilde rahat ses asla kasamazsın bende fxsound kullanıyordum. Nereden geleceği belli olsa da sesleri temiz değildi. Kulaklığın kendi sesi kadar iyi ses veremiyor yazılımlar, iyi ses kasmalar sana.

Ben oratory1990 EQ'su ile HE400se ile herkesi
elimle koymuş gibi buluyorum.

Game Zero ile de Creative'den EQ attım hala bulabiliyorum. Konu EQ değil. Sanal çevresel ses motorları ve kulaklığın imaging yeteneği ile alakalı.

Kulaklarınız ve beynin gelen sesi konumlandırmadaki başarısı da görünmeyen faktörler.

Ben oratory1990 EQ'su ile HE400SE ile herkesi.
Elimle koymuş gibi buluyorum.

Game Zero ile de Creative'den EQ attım hala bulabiliyorum. Konu EQ değil. Sanal çevresel ses motorları ve kulaklığın imaging yeteneği ile alakalı.

Kulaklarınız ve beynin gelen sesi konumlandırmadaki başarısı da görünmeyen faktörler.

Bende aynı şekilde elimle buluyorum. Benimkinin kötü olduğu yok ama kötüymüş gibi düşünülüyor yok öyle bir şey. Adam 5 kişi gelse hepsini fark ediyorum kullanıp kullanmamak size kalmış bir şey.

Neden diye soruyorum verdigin cevap ben denedim olmadi.

Sacma sapan tavsiyeler verip insanlari yanlis yonledirme lutfen. EQ nedir ne ise yarar bildiginden de emin degilim. Temiz ses ne demek mesela? EQ sesi nasil kirletit yada temiz olmayan hale getirir?

Bende aynı şekilde elimle buluyorum. Benimkinin kötü olduğu yok ama kötüymüş gibi düşünülüyor yok öyle bir şey. Adam 5 kişi gelse hepsini fark ediyorum kullanıp kullanmamak size kalmış bir şey.

Zaten ben size bir şey demedim. EQ ile kullanmak zorunda değil kimse. Ama düzgün uygulandığında bir şeyi bozduğu yok. EQ atmayı bilmiyor veya kulaklığınızı tanımıyor olma olasılığınız var.

Neden diye soruyorum verdigin cevap ben denedim olmadi.

Saçma sapan tavsiyeler verip insanlari yanlış yonledirme lutfen. EQ nedir ne ise yarar bildiginden de emin degilim. Temiz ses ne demek mesela? EQ sesi nasıl kirletit ya da temiz olmayan hale getirir?

Ben denedim olmadı dediniz, bir şeyleri eksik yapmış olabilirsiniz belki ama emin olmadan benim yazdıklarıma yanlış demeniz hiç hoş olmadı. EQ ayarlarıyla da ses kasmak mümkün olsa da, örnek vermem gerekirse tiz ses mesela en iyi detayları tizle yakalarsın. Oyun içinde daha detaylı duyarsın ama tiz kulağı rahatsız eder çok fazla olunca, yeterince kıvamda tutsan bu sefer de yeterli gelmez. Temiz ses ise seslerin boğuk olmaması durumu sanki bas sesin üzerini kapatıyormuş gibi bir ses verir ama benimki de baslı bende o durum yok, baslı olupta temiz ses veriyor. Sesler net, detayı güzel onu demek istiyorum. Benim gibi kullanan bir arkadaşa daha rastladım forumda o bile o şekilde kullanıyor.
Not: Önceki anakartım Gigabyte B450M K olması lazımdı, bu anakartta bile sesler iyi geliyordu.

Arkadaşlar kulaklık bugün geldi. 26 Nisan gibi sipariş verdim. 18 Mayıs'ta gelir görünüyordu fakat erken geldi. Tasarım, ergonomi ve ses netliği açısından çok başarılı. Kabloya alışamadım farklı geliyor. Şu anda Gaming kulaklıklarla gelen 2 adet ses kartım var biri Corsair bir diğeri Logitech marka. Onlarla ve telefonumda denedim. Sesler gayet güzel geliyor ama 3 cihaz altında da ses çok al geldi. Çok başarılı bir ses kartı lazım bence hakkını vermesi için. Corsair'in ses kartında Logitech'e göre daha yüksek ses verdi. Ben genel anlamda oyun için aldım. Ses yönlerini harika şekilde veriyor. Bir tık hayal kırıklığı oldu ses seviyesi ama menunum gibi de. :D Bakalım ilerleyen günlerde içime sinmezse iade edeceğim.

Tasarımı harika gerçekten.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı