Gaming laptop için AMD mi Intel mi?

Bütçe
30-35 bin TL

yigitongoren777

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 8GB 120W, 16GB DDR5 5600MHZ Ram,
35 bine kadar 4060'lı laptop bakıyorum ama baktıklarımın hepsinde AMD 7735HS veya 7840 var. AMD'nin driver ve ısınmasından problem çektim eskiden o yüzden çekinceliyim. Intel kullanan önerebileceğiniz laptop var mıdır?

Kesinlikle İntel. Throttle sorunu olursa elinizde patlar AMD. Masaüstünde ama AMD kesinlikle tercih edilebilir.

Bu arada İntel'in yeni işlemcili sistemlerinden alacaksanız HX serili almaya çalışın yoksa üzülürsünüz.

Kesinlikle İntel. Throttle sorunu olursa elinizde patlar AMD. Masaüstünde ama AMD kesinlikle tercih edilebilir.

Bu arada İntel'in yeni işlemcili sistemlerinden alacaksanız HX serili almaya çalışın yoksa üzülürsünüz.
Çok bilgim yok bu konularda açar mısın biraz. Throttle sorunu ne demek hx ile h modellerin ne farkı var ? Victus ve tuf a15 var bulduğum modeller ikisi de amd kullanıyor kafama yatan intel 4060 bulamadım hiç.

Çok bilgim yok bu konularda açar mısın biraz. Throttle sorunu ne demek hx ile h modellerin ne farkı var ? Victus ve tuf a15 var bulduğum modeller ikisi de amd kullanıyor kafama yatan intel 4060 bulamadım hiç.
Throttle: Sistemde belirli sebeplerden kaynaklı sistemde yavaşlamalara denir. Voltaj Regülatörü, Isınma, Adaptör, Güç Limitleri Akım Limitleri ve daha birçoğu sebebiyle sistemde yavaşlama olursa buna Throttle denir. Sistem tam performansını veremez. Giderilmesi lazım.

HX'lerde Throttle sorunları giderilebilir. H'ların yenilerinde gidermek daha zor. Kilidi Reddit'te açmayı biri bulduysa anca öyle uğraşıp açarsınız ama X'ler açık geliyor. X'ler Overclock da destekliyor.

İntel HX ve RTX 40 serisi bakınırsanız hiç üzülmezsiniz.

Ekran kartı 4060 olsun yeter ki. İşlemcinin markası önemli değil. İki marka da kaliteli. Hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz.
Ekran kartı işlemci sebebiyle beslenemezse görürüm ben seni.

HP Victus 7Z586EA 16-S0015NT Ryzen 7-7840HS 16GB DDR5 512GB SSD RTX4060 8GB 16.1 Inç 144 Hz Full HD Freedos Gaming Laptop - Laptop.Com.TR Bunu alıp üzülürseniz paranızı iade edeceğim.

Throttle: Sistemde belirli sebeplerden kaynaklı sistemde yavaşlamalara denir. Voltaj Regülatörü, Isınma, Adaptör, Güç Limitleri Akım Limitleri ve daha birçoğu sebebiyle sistemde yavaşlama olursa buna Throttle denir. Sistem tam performansını veremez. Giderilmesi lazım.

HX'lerde Throttle sorunları giderilebilir. H'ların yenilerinde gidermek daha zor. Kilidi Reddit'te açmayı biri bulduysa anca öyle uğraşıp açarsınız ama X'ler açık geliyor. X'ler Overclock da destekliyor.

Öyle bişeyin laptoplarda olma ihtimali yok. Koskoca yazılımcıların ürettiği laptopların besleyememe ihtimali mi varmış? Siz de kimsiniz de AMD'ye çöp muhamelesi yapıyorsunuz.

30-35K para için dediklerin mantıklı değil. O fiyata HX - RTX 4050 bile bulamazsın maalesef. Ayrıca AMD'nin mobil işlemcileri 5000 serisinden itibaren gayet sorunsuz. HS işlemcileri ben ayrıca seviyorum zira laptop demek biraz da pil ömrü demek.

35 bine kadar 4060'lı laptop bakıyorum ama baktıklarımın hepsinde AMD 7735HS veya 7840 var. AMD'nin driver ve ısınmasından problem çektim eskiden o yüzden çekinceliyim. Intel kullanan önerebileceğiniz laptop var mıdır?

7840 olanı alın. Zen 4 mimarisi ile geliyor zaten hem performans tarafında üzmez hem de gayet iyi pil ömrü sunuyor. Çok ısınan bir işlemci değil. Ryzen işlemcilerin aşırı ısınma ve driver ile alakalı bir problemi yok zaten.

Hocam 35in üstüne çıkamam hx ve 4060li laptoplar kaç bin tl ortalama ?

Geri
Yukarı