Gaming laptop şarj-batarya dengesi

Usthusser

Kilopat
Daha fazla  

Linkteki ürünü kullanıyorum. Buradan baktığım birkaç konuda şarjı %80'e sınırlamanın ve şarjda kullanmanın faydalı olduğunu söylemişlerdi fakat HP'lerde şarjı sınırlandırmak gibi bir özellik yokmuş sanırım. Baktım biraz ama bulamadım. Şarjı %100 yapıp fişe takılı olarak kullanmak zarar verir mi? Şarj olmuyor/tamamen şarj oldu yazıyor şu anda, yani güç bataryadan değil adaptörden geliyor. Birkaç gündür bu şekilde kullanıyorum.

Linkteki ürünü kullanıyorum. Buradan baktığım birkaç konuda şarjı %80'e sınırlamanın ve şarjda kullanmanın faydalı olduğunu söylemişlerdi fakat HP'lerde şarjı sınırlandırmak gibi bir özellik yokmuş sanırım. Baktım biraz ama bulamadım. Şarjı %100 yapıp fi
Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
BIOS ayarlarında batarya limiti ile ilgili bir şey yok mu?
Sadece ekteki ayar var. Bu da sanırım şarj %100 olduktan sonra gücün direkt adaptörden gelmesine yarıyormuş, bir tür switch yapıyor yani anladığım kadarıyla.

Dosya Ekleri

• IMG_20230821_184841.jpg
    IMG_20230821_184841.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 20
HP'ye ait batarya limiti uygulaması yok gibi görünüyor. Başka markaların uygulamalarını indirip denedin mi? Belki çalışabilir.

HP'ye ait batarya limiti uygulaması yok gibi görünüyor. Başka markaların uygulamalarını indirip denedin mi? Belki çalışabilir.
Batarya limiti koyan uygulama hangi markada var biliyor musunuz? Acer'a baktım ama pc'nin kaydedilmesi gerekiyormuş, ondan sonra care center indirilebiliyor sanırım veya zaten yüklü geliyormuş. Başka var mı bildiğiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı