Gaming laptop vs masaüstü bilgisayar

@Suatpro123 Yine de o tarz sitelere inanmayın hocam hiçbir zaman doğruyu söylemezler öyle broşürden okur gibi yalan yanlış bilgi veriyorlar.

Hocam ben anladim neden oyle oldugunu ben ekran kartini Mobile secmedim.

Hocam benim cok aman aman bir bilgim yok bilgisayar hakkinda on bellek RAM diyorsunuz herhalde.

Yok hocam işlemciler belli önbellekleri olur sizin işlemcinizin ön belleği 12MB attığınız masaüstü PC'nin 38MB. Bu yüzden o kadar fark var.

RAM'ler ayni yani bu kadar FPS farki onda Ryzen 7 5800X olmasimi.

Evet çoğunlukla işlemci kaynaklı bu kadar fark var ama o sistemde kullanılan RAM'ler çok yüksek ihtimal 3200MHz frekansta çalışıyordur bu yüzden sizin RAM'lerinizden daha fazla performans verecektir. Üstelik 1660 Ti ekran kartı 3050 laptop ekran kartından çok daha performanslı bir ekran kartı.

Anladim hocam beni Valorant'ta filan 600 FPS vermesi bayağı cazip etmisti. Bende zaten Java'ya başlayacağım hocam sizce laptop'mu daha iyi is cikarir masaustumu.

Hocam bir sitede %11 darboğaz yaptigi yapiyor. Sitenin linkini koyuyorum.
https://www.google.com/search?q=dar...&sourceid=chrome&ie=UTF-8&safe=active&ssui=on ilk sitede girin hocam.

Hocam buralarda fiyatlar boyle. Ozellikle Kanada'da hocam beni cazip ettigi şey Valorant'ta filan 600 FPS veriyor benim laptop 200 gecmiyor Low'da.
Buralarda fiyatlar böyle diye bir şey yok hocam hepimizin evinde internet var yani oranın fiyatlarını da bir tık ile bulabiliyoruz, orada yaşayan ve bilgisayar toplayan insanlarla konuşabiliyoruz. Siz generic bir mağazadan aldığınız için size kazık sistemleri gösteriyorlar toplama sistem olarak çok daha uyguna sistem bulabilirsiniz.

Hocam o zaman anladigim kadariyla satmak yanlış olur.

Evet çoğunlukla işlemci kaynaklı bu kadar fark var ama o sistemde kullanılan RAM'ler çok yüksek ihtimal 3200MHz frekansta çalışıyordur bu yüzden sizin RAM'lerinizden daha fazla performans verecektir. Üstelik 1660 Ti ekran kartı 3050 laptop ekran kartından çok daha performanslı bir ekran kartı.

Hocam o zaman siz satmayin diyorsunuz degilm mi?

Buralarda fiyatlar böyle diye bir şey yok hocam hepimizin evinde internet var yani oranın fiyatlarını da bir tık ile bulabiliyoruz, orada yaşayan ve bilgisayar toplayan insanlarla konuşabiliyoruz. Siz generic bir mağazadan aldığınız için size kazık sistemleri gösteriyorlar toplama sistem olarak çok daha uyguna sistem bulabilirsiniz.

Hocam ayni fiyata sistem bulabiliyorsan bul yani.

@Suatpro123 attığınız masaüstü daha iyi iş çıkarır hocam. İşlemci farkı çok yüksek.

Anladim hocam. Yani eger ben masaustumu alirsam bu bana 1200 dolara mal olur. Sizce değer mi yani ayni islemi laptoplada yapabilir miyim?

Hocam size bir soru soracagim RTX1650 8 GB RAM i5 9400 olmasi lazım. Obur laptopun ozellikleri bu Java kaldirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayni fiyata sistem bulabiliyorsan bul yani.

Anladim hocam. Yani eger ben masaustumu alirsam bu bana 1200 dolara mal olur. Sizce değer mi yani ayni islemi laptoplada yapabilir miyim?

Hocam size bir soru soracagim RTX1650 8 GB RAM i5 9400 olmasi lazım. Obur laptopun ozellikleri bu Java kaldirir mi?

O da kaldırır ama 8 GB RAM artık yeterli değil hocam +8 takviyesi yapmanız gerekir. RTX değil GTX bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı