Gaming laptopların sonu geliyor olabilir mi?

Bu ürün çok hoşuma gidiyor ama fiyatı yüksek olduğu için el atamadım. Eğer ürün uygun olsaydı kesinlikle tercih ederdim.

Evet keşke 3050 olan bir model yapsalar ya da 1660 gibi biraz daha deneyimleme şansımız olurdu belki.

Bende aynı düşünüyorum, fiyatı uygun olsaydı şu an tank gibi 3kg ağırlığında ROG STRIX kullanmazdım :D

Hocam bu arada bir şey soracağım 3050 olan modellerden kat kat pahalı yapan nedir STRIX'i soğutma falan olarak çok mu iyi? Öyleyse onu alacağım soğutma çok önemli konu bu değil ama sorasım geldi.d

Hocam bu arada bir şey soracağım 3050 olan modellerden kat kat pahalı yapan nedir STRIX'i soğutma falan olarak çok mu iyi? Öyleyse onu alacağım soğutma çok önemli konu bu değil ama sorasım geldi.d
Eğer yeni nesil modellere bakıyorsanız birkaç sebebi var;

Soğutma​

Sıvı metal macunlu özel bir soğutma sistemleri var ve ROG'nin soğutma sistemlerinde ne kadar iyi olduğunu bilen bilir. Çok sessiz olduğu söylenemez ama havayı güzel tahliye ediyor.

Panel Kalitesi​

DCI-P3 renk gamutunu destekleyen Nebula panel var, daha canlı renkler.

Marka değeri​

Yani bunu anlatmama gerek yok, yapan ASUS olunca üstüne biraz koyuyor maalesef :D

Bellek​

RAM'lerin çoğu DDR5 oluyor, bu faktör de fiyata biraz etki eder.

ROG, laptop üretirken genelde bir serinin bütün modellerini aynı malzeme kalitesinde üretiyor, mesela 4090'lı STRIX'le 3050'li STRIX'in yukarıda bahsettiğim çoğu özelliği aynıdır.

Ondan nispeten giriş seviyesi GPU'lu modellerde fiyat farkı daha fazla göze çarpabiliyor.

Eğer yeni nesil modellere bakıyorsanız birkaç sebebi var;

soğutma​

Sıvı metal macunlu özel bir soğutma sistemleri var ve ROG'nin soğutma sistemlerinde ne kadar iyi olduğunu bilen bilir.

panel kalitesi​

DCI-P3 renk gamutunu destekleyen nebula panel var, daha canlı renkler.

marka değeri​

Yani bunu anlatmama gerek yok, yapan ASUS olunca üstüne biraz koyuyor maalesef :D

bellek​

RAM'lerin çoğu DDR5 oluyor, bu faktör de fiyata biraz etki eder.

ROG, laptop üretirken genelde bir serinin bütün modellerini aynı malzeme kalitesinde üretiyor, mesela 4090'lı STRIX'le 3050'li STRIX'in yukarıda bahsettiğim çoğu özelliği aynıdır.

Ondan nispeten giriş seviyesi GPU'lu modellerde fiyat farkı daha fazla göze çarpabiliyor.

Ya sanırım ROG bakacağım çünkü diğer türlü hepsi 80 derece.

Laptoplar bitmez daha çok laptopları geliştirirlerse masaüstünün biteceğini (en azından oyun piyasası için) düşünüyorum. Galaxy Z fold gibi genişleyen ekranlı laptoplar çıkar ve fiyatları normal laptoplar kadar olursa masaüstü kullanımı büyük bir oranda azalacaktır bence. Ha bir de ısı sorununu çözmeliler. Tabi dediklerim bu kadar basit değil eninde sonunda olacağını düşünüyorum ama 5-10 senesi vardır minimum.

Laptoplar bitmez daha çok laptopları geliştirirlerse masaüstünün biteceğini (en azından oyun piyasası için) düşünüyorum. Galaxy Z fold gibi genişleyen ekranlı laptoplar çıkar ve fiyatları normal laptoplar kadar olursa masaüstü kullanımı büyük bir oranda azalacaktır bence. Ha bir de ısınma sorununu çözmeliler. Tabii dediklerim bu kadar basit değil eninde sonunda olacağını düşünüyorum ama 5-10 senesi vardır minimum.

Hocam pardon bir kavgaya bakıyordum adam mesaj gönderimin kapattı neyse masaüstü bitmez bence istediğin zaman parça değişebilmesi önemli bir etken.

Geri
Yukarı