Gaming laptopun işlemcisi oyunda 96 dereceye, ekran kartı 85 dereceye çıkıyor

Hocam bilgisayarın güç modunu yüksek performansta değil dengelide kullanın. Lenovo Vantage uygulaması üzerinden termal mod ayarıyla oynayabilirsiniz. Yine de sorun yaşamaya devam ederseniz işlemci performansı arttırma modunu devre dışı bırakmayı düşünebilirsiniz.
Edit: Ayarı değiştirmek için cmd yi yönetici olarak çalıştırın. Bu komutu kullanın: powercfg.exe -attributes sub_processor perfboostmode -attrib_hide. Sonrasında denetim masasına gidin. Güç seçeneklerine gidin. Plan ayarlarını değiştiri seçin. Gelişmiş plan ayarlarını değiştiri seçin. İşlemci güç yönetimi sekmesi altındaki işlemci performansı artırma modu ayarını agresiften devre dışı olacak şekilde değiştirin. Oyunlarda FPS drop gibi şeyler yaşayacak olursanız aynı aşamaları takip edip ayarı tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Tüm oyunlarda mı oluyor bu?

Evet. Ama oyun kasana kadar dikkat etmemiştim. Oyun kasmaya başlayınca merak edip baktım. 96 dereceyi görünce kapattım laptopu. Oyunları erkek arkadaşım indirdi, virüs bulaşırsa söyle bana dedi. Sizce virüs mü var bilgisayarda o yüzden mi ısındı?

Hangi oyunda oluyor?

Sims 4 oynuyordum.

Evet. Ama oyun kasana kadar dikkat etmemiştim. Oyun kasmaya başlayınca merak edip baktım. 96 dereceyi görünce kapattım laptopu. Oyunları erkek arkadaşım indirdi, virüs bulaşırsa söyle bana dedi. Sizce virüs mü var bilgisayarda o yüzden mi ısındı?

Sims 4 oynuyordum.
Format at düzelir belki, ya da servise ver ilk defa ısınan Lenovo gördüm.

Sims 4 oynuyordum.

Sims gibi bir oyunda o kadar ısınması normal değil cihazı bir servise gönderin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı