Garantisi Bozulmadan Dizüstü Bilgisayara RAM Ekleme

Asus'a mail atıyorsun. Böyle böyle ben RAM eklemek istiyorum. Kendim takarsam garanti bozulur mu? diyorsun. Asus abi de bozulmaz diyor. Sen de açıp ekliyorsun.
Başka bir senaryoda ise bozulur diyor. Sen de o zaman servis yapar, servisinizin adresini söyler misiniz? diyorsun. Servis takıyor.

Markadan markaya izin vermeleri değişiyor. MSI izin veriyor mesela.

Bilgisayarının RAM'ini değiştirmeden önce raminin yetersiz olduğuna emin ol yani eğer işlemcin veya ekran kartın yetersizse RAM takmanın pek farkı olmuyor.

Not: Eğer raminin düşük olduğunu anladıysan yeni RAM'i takmadan önce duvara dokun yoksa elindeki statik elektrik RAM belleğini bozabilir.

Asus'a mail atıyorsun. Böyle böyle ben RAM eklemek istiyorum. Kendim takarsam garanti bozulur mu? diyorsun. Asus abi de bozulmaz diyor. Sen de açıp ekliyorsun.
Başka bir senaryoda ise bozulur diyor. Sen de o zaman servis yapar, servisinizin adresini söyler misiniz? diyorsun. Servis takıyor.

Markadan markaya izin vermeleri değişiyor. MSI izin veriyor mesela.
Peki yeni aldığım ramin markası bir şey değiştirir mi?

Markasından çok özellikleri önemli. CL, MHz ve voltaj değerleri aynı ise sıkıntı çıkmaması lazım. Yine de en garanti yöntem tamamen aynısını almak.
IMG_20200609_131727.jpg

Bilgisayarımdaki Ram bu almak istediğim de bu Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol uygun mu bu Ram bilgisayara

Geri
Yukarı