Garantisi devam eden iPad pil değişimine ücret istenir mi?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Apple bayisinden iPad Pro 11 inç modeline pil değişimi uygulattıracağım. Garantisi haziran ayında sona eriyor. Pil sağlığı %91'e kadar düşmüş fakat ilk aldığım günden biraz daha hızlı bitiyor şarjı. Garantisi devam eden bir cihaza herhangi bir ücret isterler mi?

İsterler herhangi bir sorun yoksa ayrıca 3.parti yazılım ile ölçülen pil sağlığı gerçek batarya durumunu göstermez.

Evet, normal kullanımdan dolayı eskiyen piller garanti kapsamına girmiyor. Ciddi bir hata ve donanımsal sorun olması lazım pilde.

İsterler herhangi bir sorun yoksa ayrıca 3.parti yazılım ile ölçülen pil sağlığı gerçek batarya durumunu göstermez.
Bilgisayara iTunes yükleyip cihazı şarj kablosuyla bilgisayara bağladığınızda pil sağlığını görebiliyorsunuz. Bu "3. parti" değil.

Evet, normal kullanımdan dolayı eskiyen piller garanti kapsamına girmiyor. Ciddi bir hata ve donanımsal sorun olması lazım pilde.

Bilgisayara iTunes yükleyip cihazı şarj kablosuyla bilgisayara bağladığınızda pil sağlığını görebiliyorsunuz. Bu "3. parti" değil.

3.partiden bahsettim öyle bir özellik olduğunuda yeni öğrendim kullanmadığım için bilmiyordum.

Yalnız ben ITunes'den değil 3uTools programından baktım.

Merhaba, %91 gibi bir seviyede eğer ekstra bir sıkıntı yok ise örneğin belirli serilerde ki üretim hatalarından ötürü değişim programları olabiliyor. Bunun haricinde garantiden değişim olacağını düşünmüyorum. Ücret talep edeceklerdir.

Tam olarak emin olmamak ile birlikte bir yakınımın iPhone cihazında yaşadığı batarya sorununda cihazın iki yıllık garanti süresinde pil ömründe en az %20 kayıp olur ise bir sorun olarak değerlendirileceği yönünde cevap almıştık.

Yeni konular

Geri
Yukarı