GE60 0ND BIOS güncelleme (Secure boot olmayanlar)

Win 7 yüklü olarak mı aldın, yoksa sonradan mı Win 7 yükledin? Normalde o BIOS Win 7'e uyumlu gozukmuyor sitesinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Freedos aldim. Once 8 yukledim ama driverlar konusunda sikinti oldu ayni gun 7 ye gectim o sekilde kullaniyorum ben BIOS falan ellemedim hic. Servise gonderdim baska sebepten fan sorunu da var dedim. Sanirim hem fani hemde BIOS'u guncellemisler. Ama ekran parlakligi beni fandan daha fazla rahatsiz etti en azindan bu yaptigim firmwareyi geri alamaz miyim?

Freedos için kesin bir bilgim yok ama Win 7 olarak gelenler için o BIOS uyumlu gozukmuyor sitesinde ama sizin yaptıgınız firmware win7 olan BIOS için olabilir yani e16gaims.10f için çünkü win7 olan için yükledim dediniz. Win 8 olan için firmware sizin BIOS'unuz ile uyumludur tahminime göre ama kesin olarak bir şey söyleyemiyeceğim. Windows 8.1 yükleyip kullanmanız daha mantıklı duruyor ama o BIOS için. Acaba Freedos olarak gelen PC'nizin BIOS sürümü neydi servise göndermeden önce?

Yani şimdi Win8 için olan firmwareyi indirip kursam bir sorun olur mu, çakışma falan gibi ? Deneyeyim mi ?
BIOS sürümü neydi bilmiyorum daha önceki. Aynı da olabilir. Acaba 8 yüklesem ya da 8.1 yüklesem bu firmware kalıcak mı yoksa yeniden mi yüklemem lazım? Sorunum çözülür mü acaba ?

@audi hocam Win8 için olan firmwareyi yaptım düzeldi. Çok teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti. Allah razı olsun :) Servise gönderecektim yoksa.

Zaten firmware BIOS için geldiğine göre işletim sisteminize göre değil BIOS'unuza göre kurmanız daha mantıklıydı. İyi dilekleriniz çok teşekkür ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu, iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

Merhabalar
Dediğiniz herşeyi yaptım ve yeniden başlarken sistemim kapandı. Sanırım bios çöktü açma tuşuna basıyorum ve hiçbirşey gelmiyor siyah bir ekrandan baska, ne yapabilirim ?

Bios sürümünüz neydi acaba ? Birde Win 7 olarak mı almıştınız ? Yeniden başlarken sistem kapanması derken açar mısınız biraz daha.

Win 8.1 kullanıyorum, onceki bios surumu Win7'nin bios surumuydu yani "10F". Ben Windows 8 için olan "514" versiyonunu atmaya çalıstım.

Yeniden başlat dediğimde oylece dondu kaldı hicbir degisiklik olmadi, bekledim ancak hala donmustu. Bende kapatıp yeniden acmayı deneyince olan oldu malesef.

Edit: Freedos almıştım ve direk Win 8 atmıştım.

Geri
Yukarı