GE60 0ND BIOS güncelleme (Secure boot olmayanlar)

EDİT:Hocam ben daha öncesinde fan problemi nedeniyle firmware güncellemesi yapmıştım. BIOS update'i üstüne yaptım. Firmware güncellemesini tekrar yapmalı mıyım ? SCM ve touchpad driverı sorunu çözmedi çünkü.
Zaten sorunlar sırasına göre yapmadığınız çıkıyor onu azda olsa anlamışsınız görülüyor :) Yani sırasına göre tekrar uygulayın.

Zaten sorunlar sırasına göre yapmadığınız çıkıyor onu azda olsa anlamışsınız görülüyor :) Yani sırasına göre tekrar uygulayın.

Hocam siz Güncel olanlar yapmasınlar şeklinde yazınca bende direk geçmiştim o kısmı. Şimdi firmware güncellemesini tekrar yaptım ve eski haline döndü. Dünden beridir bununla uğraşıyorum tekrardan çok teşekkür ederim :)

Bana da formatla düzelir gibi geliyor. Ama şu an format atmayı düşünmüyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Merhaba, bilgisayarınızın tam modeli ne idi acaba? (Ge60 0ND 412XTR" gibi...)

Herkese merhabalar. Benim cihazdaki BIOS: E16GAIMS.10F Firmwire ise: 16GAEMS1 Ver 4.04
Burda belirtildiği şekilde Windows7 64 bit OS'de bios ve firmwire güncellemesini yaptım. Fakat secure boot diye bir seçenek yine olmadı. Şu an windows10 Pro 64 bit OS kullanmaktayım. Windows10 pro 64 bit kurulu iken cihazımı windows8'e ait bios ve firmwire dosyaları ile güncellesem herhangi bir sorun çıkar mı?
Not: Msi ge60 ond laptop.
Merhaba, benim de şuanki durumum, sizin başlangıç durumunuzla aynı. BIOS: E16GAIMS.10F Firmwire ise: 16GAEMS1 Ver 4.04. Secure boot seçeneği yok. wWindows10 Pro 64 bit OS kullanmaktayım.
Win8 için olan firmware ve BIOS'u başarılı bir şekilde kurmuşsunuz. Ancak Win7 firmware ve Bios'dan, Win8 firmware ve Bios'a geçmeye çalışırken cihazı brick edenler var ve bu yüzden biraz çekiniyorum.
Size soracağım şey, bilgisayarınızı freedos olarak mı almıştınız?
Bir de, bilgisayarınızın tam modeli nedir? Yani, 0ND' den sonraki kısmı soruyorum. Ge60 0ND "412TR" gibi...

Yanıtlarsanız sevinirim.

Win 8.1 kullanıyorum, onceki bios surumu Win7'nin bios surumuydu yani "10F". Ben Windows 8 için olan "514" versiyonunu atmaya çalıstım.

Yeniden başlat dediğimde oylece dondu kaldı hicbir degisiklik olmadi, bekledim ancak hala donmustu. Bende kapatıp yeniden acmayı deneyince olan oldu malesef.

Edit: Freedos almıştım ve direk Win 8 atmıştım.

Merhaba,
Bilgisayarınızın tam modeli ne idi acaba? Yani, 0ND' den sonraki kısmı soruyorum. Ge60 0ND "412TR" gibi...

Bir de nasıl çözdünüz bu sorunu?

Yanıtlarsanız sevinirim.

''Ancak Win7 firmware ve Bios'dan, Win8 firmware ve Bios'a geçmeye çalışırken cihazı brick edenler var ve bu yüzden biraz çekiniyorum.''

Ben de bu şekilde geçtim. Herhangi bir sorun olmadı. Cihazı ilk olarak Free Dos olarak satın aldım. Cihazımın tam modelini maalesef hatırlamıyorum. Kutusunda yazıyordu ama kutusunu atalı epey oldu maalesef. Adım adım anlatılanları yaptım ve oldu.

Hocam windows üzerinden hiç bir şekilde değişmiyor. Ne güç ayarlarından ne intelin arayüzünden.

Hocam, kullandığınız işletim sistemine uygun sürücüleri yüklemeniz gerekmektedir. S bar ya da SCM yazılımlarının Windows 10 desteği maalesef yok. Ama belki eski sürücüleri 8 ya da 8,1 gibi, onları deneyebilirsiniz.

Win 8.1 kullanıyorum, onceki bios surumu Win7'nin bios surumuydu yani "10F". Ben Windows 8 için olan "514" versiyonunu atmaya çalıstım.

Yeniden başlat dediğimde oylece dondu kaldı hicbir degisiklik olmadi, bekledim ancak hala donmustu. Bende kapatıp yeniden acmayı deneyince olan oldu malesef.

Edit: Freedos almıştım ve direk Win 8 atmıştım.
Merhaba, uzun bir zaman sonra yazmış olucam ama bu sorunu nasıl çözdünüz ?
yıllar sonra ben de güncelleme yapmayı denedim aynı şekilde benim laptopda açılış sırasında dondu kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, uzun bir zaman sonra yazmış olucam ama bu sorunu nasıl çözdünüz ?
Yıllar sonra ben de güncelleme yapmayı denedim aynı şekilde benim laptopda açılış sırasında dondu kaldı.
Yanlış BIOS mu attınız?
Servise göndermiştim.

Ben bunu yaptım bilgisayarım çöktü bir daha acılmadı BIOS komple gitti denemeyin arkadaşlar. Ben yandım siz yanmayın gidip bilgisayarcının yanında zar zor yaptık PC komple acıldı lehimle vbvb.
UEFI gereklilikleri USB'den Windows 10'u UEFI olarak bootable olarak hazırlamayı mı kastediyorsunuz? AIDA64'ten baktım, BIOS türü amı EFI yazıyor. Bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim.
Hocam siz dos ortamındamı yaptınız merak ettim?

Ben bunu yaptım bilgisayarım çöktü bir daha acılmadı, BIOS komple gitti denemeyin arkadaşlar
Senin yapamadığın şeyi konuda bir çok kişi yapıyor. Yanlış BIOS yüklersen açılmaması normaldir.

Geri
Yukarı