Gearbest gümrük vergisini ödüyor mu?

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Bu akşam Gearbest'ten sipariş vereceğim, 100 dolara kadar olan ürünlerin gümrük vergisini Gearbest ödüyormuş doğru mudur? Teşekkürler.

Çözüm
100 dolar altında alışveriş yapanların gümrük vergisini Gearbest ödüyor. Fiyat 100 dolar üstünde olur ise alıcı ödüyor.
Başta tahsil ediyorlar sonra iade alabiliyoruz ücreti.
Nereye ödüyor? GB cüzdanına peki bu parayı transfer edebiliyormuyuz hayır.Sadece alışveriş için kullanabiliyoruz.Tekrar alışveriş yapmamızı sağlıyor.;)Şeytan ayrıntıda gizli
Eğer öyleyse benim işime gelir. Hem 7TL puanım vardı hem de bisiklet aksesuarı almayı düşünüyordum Gearbest'ten. Biögilendirmeniz için teşekkürler...
Nereye ödüyor? GB cüzdanına peki bu parayı transfer edebiliyormuyuz hayır.Sadece alışveriş için kullanabiliyoruz.Tekrar alışveriş yapmamızı sağlıyor.;)Şeytan ayrıntıda gizli
Karta iade yapıyorlarmış.

Son düzenleme:
100 dolar altında alışveriş yapanların gümrük vergisini Gearbest ödüyor. Fiyat 100 dolar üstünde olur ise alıcı ödüyor.

44.1 TL vergi ödedim Gearbest ödemeyeceğini söylüyor, ne yapmalıyım?
Sayın Berk,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Paketle ilgili gümrük sorunu yaşadığınız için özür dileriz.

Web sitemizin poliçesine göre, ithalat vergileri ve gümrük belgesi tamamen müşterinin sorumluluğundadır.

Daha fazla ayrıntı için lütfen bu linke tıklayın:
http://www.gearbest.com/about/faq.html

Müşteri, bize sipariş vererek şartlar ve koşullarımızı kabul eder:
http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

Vergiler, yerel gümrük bürosu ve ülke yönetmeliği tarafından ücretlendirilir ve maalesef bizim kontrolümüzün dışındadır. Bu vergilerin ne kadar olacağını bilemeyiz.

Bu nedenle bu gibi durumlarda herhangi bir tazminat sunamayız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarla,

Zeynep
GearBest Müşteri Hizmetleri
Gearbest TR: Teknolojik Aletler, RC Oyuncaklar, Outdoor Giyim ve Daha Fazlası İçin Online Alışveriş Sitesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı