Geçmiş hastalıkları da kapsayan özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası var mıdır?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, 3 aydır geçmeyen eklem ağrılarına sahibim ve devlet hastanelerinin hiçbir fayda sağlamamasından bıktım. Zaten randevu zar zor alıyorum, gittiğimde de doğru düzgün ilgilenip sorunlarıma bir çözüm bulabilen doktor bulamadım. Nöroloji, dahiliye, fizik tedavi, ortopedi, romatoloji vs her bölüme gittiğim için de sigortaların sanırım büyük bir çoğunluğu özel sigorta isteğimi kabul etmeyecektir.

Sorum başlıktaki gibi geçmiş hastalıkları da kapsayan ve mümkünse birçok yerde geçerli olan tamamlayıcı veya özel sağlık sigortası var mıdır? Yoksa da özel sigortaların bu bölümleri kabul etmesi için ne kadar bir süre geçmesi gerekir? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bir sigortacı olarak söylemeliyim ki hastanelerde kayda geçmiş tanıların tedavisini üstlenecek hiçbir sigorta şirketi bulunmamaktadır. Ancak senin kesinleşmiş bir hastalık tanın olmadığı için rutin kontrol yaptırıyor gibi olacaksın bu yüzden sigorta şirketleri tahlil vb. şeyleri karşılar.

Bir sigortacı olarak söylemeliyim ki hastanelerde kayda geçmiş tanıların tedavisini üstlenecek hiçbir sigorta şirketi bulunmamaktadır. Ancak senin kesinleşmiş bir hastalık tanın olmadığı için rutin kontrol yaptırıyor gibi olacaksın bu yüzden sigorta şirketleri tahlil vb. şeyleri karşılar.

Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için, peki bu kayda geçmiş tanıların tedavisinin yapılmaması durumunu ne kadar süre için geçerli. Atıyorum 16 yaşında diz kapağı ameliyatı olmuşum diyelim, 26-36 yaşında özel sigorta almak istesem ve dizle alakalı bir sorunum olsa bunu sigorta gene mi karşılamaz, bunun için belirli bir süre var mı?

İkinci merak ettiğim de bu eklem ağrılarının fiziksel mi olduğunu görmek için gene bir ortopedi doktoruna gözüküp muayene ile mr çektirmek istiyorum, bu 3 aylık süreçteki ziyaretleri göz önüne alınca tamamlayıcı veya özel sigorta bunu karşılar mı?

Tekrardan merhaba mesajınızı yeni görüyorum.

16 yaşında diz ameliyatı geçirdiyseniz ve şu an 26-36 yaşları arasında diz ağrısı çekiyorsanız muayene olabilirsiniz sigorta şirketi muayene ücretlerini karşılar. Ancak önceki hastalığınızla ilgili bir operasyon geçirmeniz gerekirse bunu sigorta şirketi karşılamayacaktır. Sadece muayene bedelini karşılar. İstediğiniz türde tahlil yaptırabilirsiniz. Ancak sigortanızı kestirirken tam kapsamlı bir sigorta kestirmeye dikkat edin. Kestireceğiniz acenteden teklif bilgilerdeki klozlari tek tek okuyarak işlemlerini gerçekleştirin.

Tekrardan merhaba mesajınızı yeni görüyorum.

16 yaşında diz ameliyatı geçirdiyseniz ve şu an 26-36 yaşları arasında diz ağrısı çekiyorsanız muayene olabilirsiniz sigorta şirketi muayene ücretlerini karşılar. Ancak önceki hastalığınızla ilgili bir operasyon geçirmeniz gerekirse bunu sigorta şirketi karşılamayacaktır. Sadece muayene bedelini karşılar. İstediğiniz türde tahlil yaptırabilirsiniz. Ancak sigortanızı kestirirken tam kapsamlı bir sigorta kestirmeye dikkat edin. Kestireceğiniz acenteden teklif bilgilerdeki klozlari tek tek okuyarak işlemlerini gerçekleştirin.

Anladım hocam üzücüymüş, teşekkür ederim. Herhangi bir ameliyat müdahalesi olmadığından mr ı karşılar anladığım kadarıyla orası en azından sevindirici.

Geri
Yukarı