GeForce 410M NVIDIA Control Panel Kurulmuyor

afrojackx

Hectopat
Yer
Denizli
Herkese merhaba öncelikle, ben uzun yıllardır Windows 8.1 işletim sistemini kullanıyordum ancak bazı sebeplerden ötürü Windows 10'a geçmem gerekti. Yaklaşık 3 hafta civarıdır kullanıyorum ve hiçbir problem yoktu. Bu aralar oyunlara sardım biraz ve tabii performans düşüktü, ekran kartı ayarlarını kurcalamak istediğimde aşağıdaki şu sorunla karşılaştım:

Ekran kartı sürücülerimi GeForce Experience üzerinden kontrol ettim en güncel sürüm olan 391.35 sürümünü kullanıyorum, Windows sürümüm aşağıdaki gibidir ve Windows Update'de de yapılacak herhangi bir güncelleme yok.

Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olacağım.

Unutmadan ekran kartım GeForce 410M modelidir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Mağaza'dan gelen sürümü kaldırın. Sürücü ile gelen sürümü kullanmanız gerek. Olmazsa sürücüyü silip yeniden kurun.
Cevabınız teşekkür ederim, internetten birkaç araştırma yapmıştım bu konu hakkında ve ekran kartlarının Windows 10 ile beraber 2 farklı modele ayrıldığını gördüm DCH ve Standard olarak. Sanırım benim ekran kartım DCH olduğundan sadece ekran kartı sürücüsü kuruluyor ve Control Panel gelmiyor onu ayrı olarak mağazadan kurmak gerekiyor.

Hayır, sizin sürücü muhtemelen Standart. Ayrıca DCH ve Standart olan ekran kartı değil sürücü oluyor. Ekran kartınız eski olduğundan da standart sürücü ile içindeki kontrol paneli kullanmanız gerek.
Anladım, teşekkür ederim ve cahilliğime verin :)

Fazla şey istediğimin farkında olmakla beraber standart sürücü ile içindeki paneli nasıl kuracağımı anlatan herhangi bir video var mıdır ya da siz anlatabilir misiniz ? GeForce Exprience programını kurcaladım ancak herhangi bir şey göremedim.

Geri
Yukarı