Toplanacak olan Ryzen 5 7500F - RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

Galax'dan daha kötü markalarda kullandım. Bakın marka tercih edebilirsiniz ancak bu tarz kartlarda aralarında marka dışında fark olmuyor. Yani 11k TL olan 4060 sırf ASUS'ya da MSI diye 13-14K TL vermek mantıklı değil.

Toplama olarak bu şekilde öneririm. Bayağı başarılı bir sistem.

50k TL'ye bu şekilde bir sistem toplayabilirsiniz.

Performans olarak marka fark ettirmez. Isınan kartlar olmadığı için hiçbir markanın 4000 serisindeki kartı ısınmaz.

Seçtiklerimin neredeyse hepsi aynı ama ben sıvı soğutma kullanacağım hem 7600'e gerek yok 7500F i

Seçtiklerimin neredeyse hepsi aynı ama ben sıvı soğutma kullanacağım hem 7600'e gerek yok 7500F i

7500F ile 7600 aynı fiyat zaten. Entegre bir grafik kartı bulundurması sizin sağlığınıza olur. Normalde aralarında 200-300 TL fark olurdu ancak şu an 50 TL civarı bir şey var yanlış görmediysem. Bu fark bir şey değiştirmiyor. Aynı fiyattayken 7600 almak daha sağlıklı. Aynı fiyatta değilken 7500F alınabilir tabii ki.

Siz zaten kutusuz ve fansız olarak alacaksınız. Sıvı soğutucuya gerek yok bu işlemci için. Kule tipi yeter de artar. Gereksiz para vermiş olursunuz sıvı soğutucu alırsanız.

7500F ile 7600 aynı fiyat zaten. Entegre bir grafik kartı bulundurması sizin sağlığınıza olur. Normalde aralarında 200-300 TL fark olurdu ancak şu an 50 TL civarı bir şey var yanlış görmediysem. Bu fark bir şey değiştirmiyor. Aynı fiyattayken 7600 almak daha sağlıklı. Aynı fiyatta değilken 7500F alınabilir tabii ki.

Siz zaten kutusuz ve fansız olarak alacaksınız. Sıvı soğutucuya gerek yok bu işlemci için. Kule tipi yeter de artar. Gereksiz para vermiş olursunuz sıvı soğutucu alırsan.

4070 Super'e gerek yok şimdilik ben zaten 16500'e MSI Gaming RTX 4060 Ti buldum 4060 Ti zaten oldukça güzel.

Hocam ne dememi istiyorsunuz ki ben sadece bu ikilinin performansını öğrenmek istiyorum. Bu arada ben hazır sistemlerden yana değilim ben hepsinin parçalarını bir anda alıp toplayacağım.
hazır sistem alıp ekran kartı hariç diğer parçları satıp kar edenleri tanıyorum iyi fırsatlar geliyor.

4070 Super'e gerek yok şimdilik ben zaten 16500'e MSI Gaming RTX 4060 Ti buldum 4060 Ti zaten oldukça güzel.

Mantıksız. 4060 Ti dediğin karta 14k TL'den yukarı fiyat verilmez. 50K bütçede neden 4060 Ti bakıyorsunuz? 14K TL'ye şu an bulunuyor. 15K TL'ye 7700XT var 4060 Ti göre daha iyi bir kart.

Mantıksız. 4060 Ti dediğin karta 14K TL'den yukarı fiyat verilmez. 50k bütçede neden 4060 Ti bakıyorsunuz? 14K TL'ye şu an bulunuyor. 15k TL'ye 7700XT var 4060 Ti göre daha iyi bir kart.

Mantıksız. 4060 Ti dediğin karta 14K TL'den yukarı fiyat verilmez. 50k bütçede neden 4060 Ti bakıyorsunuz? 14K TL'ye şu an bulunuyor. 15k TL'ye 7700XT var 4060 Ti göre daha iyi bir kart.

4070 Super değil de 4070 için uygun bir ekran kartı önerebilir misiniz 3 fanlı olsun.

4070 Super değil de 4070 için uygun bir ekran kartı önerebilir misiniz 3 fanlı olsun.

Direk en ucuzunu alın. Isınan bir kart değil 3.fan olunca 2 derece daha serin çalışır ve görünüş olarak tatmin eder. 3.Fan olunca aradaki fark gereksiz büyüyor. Ben bütçede attığım şekilde öneririm. Onun dışı size kalmış.

Yüksek fiyatından, sıkıntılı montajından ve bakımı yüzünden normal kullanıcılara sıvı soğutma önermem. Zaten yanlış bir model alırsanız size sıkıntı çıkarma ihtimalide var. @Kaan Diktaş hocamın attığı kule tipi fan çoğu 240mm sıvı soğutmadan iyi performans gösterir, direk attığı kasayı alın geçin sırf üstünde marka duracak diye orta segment bir karta ve sıvı soğutmaya ayrı ayrı 3-4K para dökmek israf olur.

Yüksek fiyatından, sıkıntılı montajından ve bakımı yüzünden normal kullanıcılara sıvı soğutma önermem. Zaten yanlış bir model alırsanız size sıkıntı çıkarma ihtimalide var. @Kaan Diktaş hocamın attığı kule tipi fan çoğu 240mm sıvı soğutmadan iyi performans gösterir, direk attığı kasayı alın geçin sırf üstünde marka duracak diye orta segment bir karta ve sıvı soğutmaya ayrı ayrı 3-4K para dökmek israf olur.

@Kaan Diktaş ın attığı sistemde güzel ama ben 7500F bir de 3 fanlı ekran kartı olsun bir de yanında da Corsair HD 100 sıvı soğutma alacağım.

Direk en ucuzunu alın. Isınan bir kart değil 3.fan olunca 2 derece daha serin çalışır ve görünüş olarak tatmin eder. 3.fan olunca aradaki fark gereksiz büyüyor. Ben bütçede attığım şekilde öneririm. Onun dışı size kalmış.

En ucuzlar kalitesiz olur genelde ben MSI Gaming X'ya da Gigabyte düşünüyorum.

@Kaan Diktaş ın attığı sistemde güzel ama ben 7500F bir de 3 fanlı ekran kartı olsun bir de yanında da Corsair HD 100 sıvı soğutma alacağım.

Hocam R5 7500F ve R5 7600 aynı işlemci, sadece birinde ekstra grafik birimi var ve aynı fiyat niye inatla R5 7500F istiyorsunuz? Onu anlamadım. 3 fanlı ekran kartı ve sıvı soğutmaya gelecek olursak bunlar sadece görsellik için tercih edilecek ürünler bunları alacaksanız biraz daha paraya kıyın ve akvaryum kasa tercih edin bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı