GeForce FX5200 Pentium 4 Sistem Ne Kadar Eder?

Hocam Pentium 4 o kadar kötü değil abartmayın. Kullanmışlığım var önceden. @Mirza Alp Akdemir hocam siz beni dinleyin o fiyatlarda satın. 350-400 arası. Ekonomi arkadaşın dediği kadar iyi değil.
Aynı sokette 40-50 TL'ye E8400 gibi Pentium 4'leri dağıtan işlemciler varken tek çekirdekli Pentium'u kim ne yapsın?

Aynı sokette 40-50 TL'ye E8400 gibi Pentium 4'leri dağıtan işlemciler varken tek çekirdekli Pentium'u kim ne yapsın?
Hocam E8400 şuanki işlemcim baya işlemci değiştirmişliğim var. 40-50 TL'ye ikinci el olarak bile satamazsın. Dediğim gibi zaten 350-400'e satabilir ki 350'de işlemci fiyatı düşer.

Hocam Pentium 4 o kadar kötü değil abartmayın. Kullanmışlığım var önceden. @Mirza Alp Akdemir hocam siz beni dinleyin o fiyatlarda satın. 350-400 arası. Ekonomi arkadaşın dediği kadar iyi değil.
Hocam 400'den koyacağım satılmaz ise her hafta 50TL düşerim.

Hocam dediğim gibi satılacak fiyat değil ena**lik affedersiniz. 1. bağlantıdaki kişi daha önbellek boyutunu bile bilmiyor zaten.
Piyasa böyle, gayet de satılacak fiyat. Elimde Pentium 4 3.40 GHz'lik model var, iki thread'li model yani en üstü seviye Pentium 4'lerden. Kendisi hem aşırı şekilde ısınır hem de yüksek frekansına rağmen mimarisi yüzünden berbat performans veriyor. 2.13 GHz'lik Core 2 Duo E6420 işlemciye geçince bilgisayar 2-3 kat hızlandı. Her şey frekans değildir. Zaten 100 TL civarına çıksak Q6600 gibi dört çekirdekli işlemciler çıkıyor.

Piyasa böyle, gayet de satılacak fiyat. Elimde Pentium 4 3.40 GHz'lik model var, iki thread'li model yani en üstü seviye Pentium 4'lerden. Kendisi hem aşırı şekilde ısınır hem de yüksek frekansına rağmen mimarisi yüzünden berbat performans veriyor. 2.13 GHz'lik Core 2 Duo E6420 işlemciye geçince bilgisayar 2-3 kat hızlandı. Her şey frekans değildir. Zaten 100 TL civarına çıksak Q6600 gibi dört çekirdekli işlemciler çıkıyor.
Hocam belki Pentium 4'ü 100TL'ye alacak bir e**yi bulurum.

Piyasa böyle, gayet de satılacak fiyat. Elimde Pentium 4 3.40 GHz'lik model var, iki thread'li model yani en üstü seviye Pentium 4'lerden. Kendisi hem aşırı şekilde ısınır hem de yüksek frekansına rağmen mimarisi yüzünden berbat performans veriyor. 2.13 GHz'lik E6420 işlemciye geçince bilgisayar 2-3 kat hızlandı. Her şey frekans değildir. Zaten 100 TL civarına çıksak Q6600 gibi dört çekirdekli işlemciler çıkıyor.
Hocam kullandığınız sisteme göre performansı değişir bunu söylemek isterim. Isınma sorunu da yanlış soğutma sebebi ile gerçekleşmiş. Ben de kullanmış birisiyim sattım da 100 lira civarında 5 yıl önce. Soğutmayı düzgün yapınca sorun çıkmıyordu. Neyse hocam tartışma uzamasın. Arkadaşa da söyledim yavaş yavaş alınmazsa düşersin diye ama 300'ün aşağısına inme diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı