GeForce GTX 980 Resimleri

Her iki kartın fiyat/performans oranı müthiş. Ancak nVidia'nın ürün gamını genişletmesi gerekiyor. Daha üst ve daha alt seviyeye hitap eden ürünleri göreceğimizi düşünüyorum. Ayrıca Maxwell mimarisi 165W ile GTX 980 gibi bir kartın üretilmesini sağlıyorsa 300-350w'da durum ne olur? Çift GPUlu bir GTX 990 ortalığı sarsacaktır. Ya da tek GPUlu bile olsa 384 Bit veya 512 Bit bellek kontrolcüsüne sahip bir Maxwell'i düşünün. Belleği zaten daha verimli kullanıyorsunuz, üstüne bir de 320 GB/sn gibi performans değerlerine sahip bir VRAMiniz oldu mu, günümüz oyunlarının en önemli dertlerinden biri olan bant genişliği sorununu çözmüş olursunuz. Artık daha fazla ROP, TMU ve Shader'a sahip bir GPUyu bant genişliği darboğazına takılmadan verimli bir şekilde kullanacaksınız. Süper bir olay.

Ama bu Maxwelllerin kusursuz olduğu anlamına gelmiyor. Link bulursam atarım, blending'teki fillrate oranı GCNlerden daha fazla düşüyor hala. Bazı senaryolarda GTX 980'in, R9 290X'in gerisinde kalması mümkün olabilir.

Kartın özellikleri gerçekten harika duruyor. Benim sorum; Bu kartlara gerçekten ihtiyaç var mı ? Ben artık işin biraz fantezi boyutuna kaçtığını düşünüyorum :LOL:

Kartın özellikleri gerçekten harika duruyor. Benim sorum; Bu kartlara gerçekten ihtiyaç var mı ? Ben artık işin biraz fantezi boyutuna kaçtığını düşünüyorum :LOL:

Bundan bir sene öncesine kadar sorsaydın evet ihtiyaç yok diyebilirdik, ancak artık 4K'nın hayatımıza tamamen girmesine çok az kaldı, dolayısıyla bu kartlar ihtiyaç.

İhtiyaç kişiden kişiye değişen bir durum. Oyundan kafasını kaldırmayan, 4K çözünürlükte en yüksek grafik detayında bir an bile 60 karenin altına düşmek istemeyen insanlardan tutun da ayda yılda bir oyun oynayan ve gerekirse ayar kısabilen insanlara kadar bir oyuncu kitlesi mevcut. Bu kartla tatmin olamayacak insanlar da mevcut.

Yalnız hocam ekran kartı GTX Titan'a benzemiş cidden. Mesela:

kopy.jpg

indir.jpg

e ama.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı