Gelecek kaygısı ile nasıl başa çıkılır?

Fheron

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ülkenin durumuna çok takıyorum gibi geliyor. Yaşça benden büyük biri bile bu kadar takmıyordur hatta ama kendimi durduramıyorum. Sürekli bir endişe halindeyim. Bunu çözmemin bir yolu var mı?(lütfen yurt dışına git vb. şeyler demeyin.)

Değiştirebileceğin şeylerle değiştiremeyeceğin şeyleri birbirinden ayır, en azından daha az şey için endişe etmiş olursun. Büyümek zaten bu ikisini ayırmakla başlıyor, yetişkin bu ikisini ayırabilene deniyor. Vay be şiir gibi konuştum kendimden etkilendim.

@gidenlerden kullanıcısının dediği gibi "Değiştirebileceğin şeylerle değiştiremeyeceğin şeyleri birbirinden ayır." "Şunu şöyle yapsak, bu keşke böyle olsaydı, neden bunlar, şunlar şöyle?" falan demek, sana zarar verir. Bazı şeyleri sorgulamamak, üzerinde çok durmamak sistemin kölesi olmak anlamına gelmez. Sorguluyoruz ama üzerinde çok durmuyoruz çünkü ne yapabiliriz ki? Oturduğumuz yerde kudurmaktan başka bir şey yapamayız. Biz vatandaşız, gözlemleyebiliriz sadece. Arada bir şansa, çoğunluk bizi kalkındıracak olan partiye oy verir ve sonucunu görürüz. Burası Amerika değil. Amerika'da kimse Amerikalı olmadığı için isteyen gidip banka soyuyor, isteyen sıfırdan bir din ve kutsal kitap yazıp kilise açıyor ( Scientology ). Trump'a orta parmak gösteren kadını hatırlayın. Ne oldu o kadına? Hiçbir şey. Yetişkin bir çok insanın takmamasının nedeni muhtemelen o insanların senden cahil olmasından kaynaklı.

Meditasyon yapmanı öneririm. Benim hayatımı bizzat değiştirdi. Meditasyon, root erişimi elde etmek için beyninizi hacklemeye benzer. Sen ne düşünmek istersen onu düşünürsün. Netflix üzerinde 10 bölümlük kısa belgeseli var. O belgeseli izleyebilirsin.

Geri
Yukarı