Gelecekte Önü Açık Meslekler

53potter

Hectopat
Arkadaşlar açıkçası geleceğim ile ilgili kafam çok karışık. Aklımdan her şey geçiyor ve bir türlü karar veremiyorum. Şimdiden kararımı verip ona göre bir yol izlemek istiyorum ancak kafam çok karışık. Sizlerden ricam gelecekte önü açık meslekler nelerdir ? Bunları bana söylemeniz. Ayrıca ben sayısal sınıf okuyorum ve şimdiye kadar kimya dışında bütün sayısal derslerde iyiyim ve seviyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Endüstri mühendisliği, Uluslararası finans, İnternet gazeteciliği, Gıda Mühendisi, Elektronik haberleşme mühendisliği, Mekatrorik mühendisliği, Yazılım mühendisliği gibi alanları düşünebilirsin.

Endüstri mühendisliği, Uluslararası finans, İnternet gazeteciliği, Gıda Mühendisi, Elektronik haberleşme mühendisliği, Mekatrorik mühendisliği, Yazılım mühendisliği gibi alanları düşünebilirsin.
Hocam elektrik ve bilgisayar mühendisi çok mu fazla var? Önü açık değilse şimdiden planlarımı değiştireyim.

Ben liseden bu sene mezun oldum ve gideceğim insallah üniversiteye. Sunu söylemeliyim ki biz 9.Sınıftayken ray döşeme işi popülerdi ve en çok rağbet gören mesleklerden biri olduğu söyleniyordu. Millet oraya dolustu ve ilk mezunlari issiz kaldı. Yani sunu demek istiyorum kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama bence hedef belirleme isini son seneye bırakıp onun verdiği teşvikle derslerine adapte olmalısın ki bu hedeflerin bile büyük ihtimalle sınavdan sonra değişecektir. Genel olarak şunu söyleyebilirim ilgi alanın olan bir bölüme gittiğin ve alanında kendini geliştirdiğin taktirde zaten işsiz kalmazsın. İlla kaygılanacaksanda önceden dediğim gibi bu kaygıları son seneye saklamanı öneririm.

Dediğiniz meslekleri araştıracağım çok sağolun.

Ben liseden bu sene mezun oldum ve gideceğim insallah üniversiteye. Sunu söylemeliyim ki biz 9.Sınıftayken ray döşeme işi popülerdi ve en çok rağbet gören mesleklerden biri olduğu söyleniyordu. Millet oraya dolustu ve ilk mezunlari issiz kaldı. Yani sunu demek istiyorum kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama bence hedef belirleme isini son seneye bırakıp onun verdiği teşvikle derslerine adapte olmalısın ki bu hedeflerin bile büyük ihtimalle sınavdan sonra değişecektir. Genel olarak şunu söyleyebilirim ilgi alanın olan bir bölüme gittiğin ve alanında kendini geliştirdiğin taktirde zaten işsiz kalmazsın. İlla kaygılanacaksanda önceden dediğim gibi bu kaygıları son seneye saklamanı öneririm.

10. sınıf öğrencisiyim. Söylemeyi unuttum kusura bakmayın peki dershaneye ne zaman gitmeliyim sizce? Arkadaşlarımın çoğu seneye yani 11. sınıfta gideceklerini söylüyor siz olsanız ne yapardınız?

Aynen 11 de gitmeni tavsiye ederim fakat, okuldaki sayısallarda iyiyim demişin bu seni yanıltabilir çünkü başarı okulla ölçülmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı