Mimarlığın önü açık mı?

403377

Hectopat
Merhaba, aklımda mimarlık okuma düşünceleri var. Bir şey tasarlamayı ve oluşturmayı severim. Çevremdeki insanlar önü açık değil diyor, sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bir alanda en iyisi olduktan sonra her alanın önü açıktır. Bu nerede okuyacağınıza ve kendinizi ne kadar geliştireceğinize bağlı değişen bir sorudur hocam.

Ortalama bir çalışma ve ortalama bir başarı ile hiçbir bölümün önü açık olmaz. İşinizi iyi yaptığınız ve vizyon sahibi olduğunuz sürece her işin önü açık olur, yeter ki severek yapın.

Bir alanda en iyisi olduktan sonra her alanın önü açıktır. Bu nerede okuyacağınıza ve kendinizi ne kadar geliştireceğinize bağlı değişen bir sorudur hocam.

Hocam hedefim YKS'de derece yapmak. İyi bir üniversite kazanacağımı düşünüyorum. Ve ilgi duyduğum bir alan olduğu için o alanda kendimi geliştirebilirim.

Hocam hedefim YKS'de derece yapmak. İyi bir üniversite kazanacağımı düşünüyorum. Ve ilgi duyduğum bir alan olduğu için o alanda kendimi geliştirebilirim.

Söylediğiniz şartlarda işsiz kalmanızı pek olası görmüyorum hocam. Ancak bu demek değil ki iş buldum işi yapayım kendiliğinden gelişirim. Sürekli kendinizi geliştirmeye odaklanırsanız ve dediğiniz gibi iyi bir üniversite de okursanız tabii ki güzel bir kariyeriniz olabilir. Ancak naçizane tavsiyem bölümü seveceğinize emin olup olmadığınızda doğru bir karar verin çünkü kendimden örnek vermem gerekirse istatistik ve bilgisayar bilimleri okuyorum ve bölümü seçmeden önce herkes önü çok açık yurt dışında çalışma olasılığın yüksek ama çok zor bölüm demişti bende çalıştıktan sonra her şey yapılır deyip kulak asmadım. Şu anda bölümü benimseyemediğimden çok kötü bir gidişata girdim. Kısaca geleceği açık olmasının yanı sıra bölümü severek okumak da önemlidir.

@403377 1. sınıftayım zaten, dersin ilk yarım saati, bir saati hoca konuyu anlatıyor, ne yapacağımızı. Kalan 3-3.5 saat onu yapıyoruz. Günün sonunda ödev olarak hocaya atıyoruz, isterse teslim ediyoruz kritik verip geri veriyor bize, vize olarak da onları toplu halde istiyor. Proje dersinde de birkaç haftalık süreçler oluyor, aşama aşama gidiliyor. Denk geldiğiniz hocaya, sınıfa göre ne yaptığınız çok değişiyor ama. 🙂

@403377 1. sınıftayım zaten, dersin ilk yarım saati, bir saati hoca konuyu anlatıyor, ne yapacağımızı. Kalan 3-3.5 saat onu yapıyoruz. Günün sonunda ödev olarak hocaya atıyoruz, isterse teslim ediyoruz kritik verip geri veriyor bize, vize olarak da onları toplu halde istiyor. Proje dersinde de birkaç haftalık süreçler oluyor, aşama aşama gidiliyor. Denk geldiğiniz hocaya, sınıfa göre ne yaptığınız çok değişiyor ama. 🙂

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Yeni konular

Geri
Yukarı