Gemi kaptanlığı nasıldır?

egemen9281

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GEFORCE RTX 3060 GAMING X 12G 12GB GDDR6 MSI A520M-A PRO Amd A520 Soket AM4 DDR4 4600MHz (OC) M.2 mATX Anakart AMD Ryzen 5 5500 Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 65W 7nm XPG GAMMIX S70 Blade 1TB NVMe M.2 PCIe Gen4x4 Okuma Hızı 7400MB / Yazma Hızı 5500MB SSD CORSAIR VENGEANCE RGB RT 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHz CL16 Ram
MSI MAG FORGE M100A D60 600W 80 Plus RGB Fanlı mATX Gaming Kasa
MSI 27" G27CQ4 E2 170Hz 1ms HDMI DP FreeSync Curved 1500R WQHD VA
Gemi kaptanlığını düşünüyorum. Sizce üniversite olarak nerede okumalıyım? Gemi kaptanlığını ilk kazandığımda hangi konumda işe başlarım ve maaşları ne kadardır? Bir kaptan ne zaman olabilirim ve yolcu gemisi kaptanlığına geçiş var mıdır? Sınavla mı, ayrıca mı okumam gerekir? Bir de yolcu gemisi kaptanı maaşları nasıldır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de zorlukları nelerdir? Kac ay is oluyor 6 aymı ustu mu?

Gemi kaptanlığını düşünüyorum. Sizce üniversite olarak nerede okumalıyım? Gemi kaptanlığını ilk kazandığımda hangi konumda işe başlarım ve maaşları ne kadardır? Bir kaptan ne zaman olabilirim ve yolcu gemisi kaptanlığına geçiş var mıdır? Sınavla mı, ayrıca mı okumam gerekir? Bir de yolcu gemisi kaptanı maaşları nasıldır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de zorlukları nelerdir? Kac ay is oluyor 6 aymı ustu mu?
Benim bundan 3 yıl önce sınıf arkadaşımın babası kaptandı. Sanırım yurt dışına gidip geliyordu gemiyle sürekli. Bize söylediğine göre yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 3000 euro civarıydı. Tabii bu 3 sene öncesiydi. Şimdi herhalde 4'le 5'le çarpmak lazım bu maaşı :D

muhendislik dusunmuyorum

Benim bundan 3 yıl önce sınıf arkadaşımın babası kaptandı. Sanırım yurt dışına gidip geliyordu gemiyle sürekli. Bize söylediğine göre yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 3000 euro civarıydı. Tabii bu 3 sene öncesiydi. Şimdi herhalde 4'le 5'le çarpmak lazım bu maaşı :D
maasları yuksek ama tam ogrenmek lazım

Geri
Yukarı