General Mobile 9 Pro İnceleme

Arkadaşlar selamlar 1 haftadır kullandığım General Mobile 9 Pro telefonun ufak bir incelemesini yapacağım sizlere. İlk başta telefonu oyun amaçlı düşündüğüm için bataryası benim için önemliydi. PUBG'de 6-8 saat arasını çıkartıyorum. Kasma donma gibi problemleri henüz yaşamadım. Lakin video çekerken muazzam bir şey fark ettim, titreme yapmıyor video da sonrasında sallantı olmuyor. RAM'ini gayet optimal kullanıyor. NFS, Asphalt gibi oyunlarda kasma yaratmıyor. Genel olarak oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Google ile işbirliği önemli, test ettiğim diğer telefonlara göre asistanı daha stabil çalışıyor. Son olarak eklemek istediğim bir şey var. Ekran boyutu ilk başta elime büyük geldiğini düşünsem de dediğim gibi oyun amaçlı aldım ve ihtiyaçlarımı gayet güzel karşıladı. Ufak tefek sorunları olsa da göze batmayacak derecede. Bu yüzden benden geçer not aldı. İlerleyen süreçte daha uzun bir inceleme yazısı yazacağım. Şimdilik hoşçakalın :)
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Android One arayüzü pek iyi değil. Fazla özelleştirme seçeneği bulunmuyor. Ürün Ekran-Gövde oranı ve tasarım yönünden çağın gerisinde kalmış. Ama kalan özellikleri fiyatına göre iyi sayılır. General Mobile markasının sabıkalı geçmişini göz önüne alarak karar vermek mantıklı olur. Yerli ve Milli olayını geçelim. Genel olarak kötü ürünler üreten bir firmadan sırf yerli diye alışveriş yapmam. Kaç aydır yeni ürün çıkartmadılar. Bu kadar geç kalarak rekabet edemezler. Ayrıca ürün amiral gemisi fiyatı ile çıkmıştı. Eleştiriler ve satış azlığı yüzünden fiyatı ciddi ölçüde düştü.

Android one arayüzü konusunda haklısın fazla özelleştirme yapılmıyor ama bunun için play store'da uygulamalar mevcut. Ki yapılmamasının ana sebebi bence telefonu olabildiğince az bir enerji sarfiyatına çekmek ki bataryası 3800 olmasına rağmen gayet iyi gidiyor. Geçmişi sabıkalı çünkü bildiğim kadarıyla Çin'de Samsung ve Huawei ile aynı fabrikadan çıkıyordu bu da teknik ve kronik sorunlara sebep oluyordu diyebiliriz. Kaç aydır yeni ürün kısmına gelecek olursak her markanın kendine göre bir stratejisi var nisan da çıkması beklenen plus daha çıkmadı evet, bunun cevabını şahsen vermek bana düşmez ama bence durgun bir zamanı bekliyor olabilirler.

Bunun dışında reklam taktiklerini başarısız buluyorum. Asistan özelliği çoğu üründe var. Rakipleri gibi trendleri takip ederek çok daha sık ürün çıkartmaları gerekir.

136704.45499999914_General Mobilke.jpg

152767.9649999991_Okey Google.jpg

Bunun dışında reklam taktiklerini başarısız buluyorum. Asistan özelliği çoğu üründe var. Rakipleri gibi trendleri takip ederek çok daha sık ürün çıkartmaları gerekir.

Eki Görüntüle 392845

Eki Görüntüle 392846
Ben bu reklamlarda bir subniminal mesaj olduğunu düşünüyorum. Aslında vurgulamak istedikleri şey google asistan değil, google ile birlikte çalıştıkları vurgusu. E bunu da direk biz google ile çalışıyoruz diyemezler diye düşünüyorum. Ama sana trendleri takip etmeleri konusunda katılıyorum. Lakin şöyle geniş bir çerçeveden bakınca samsung apple huawei gibi reklam bütçeleri oldukça yüksek firmalara karşı daha stratejik çalışmalar görmekte fayda görüyorum. Böylelikle harcadıkları para daha faydalı olur general mobile için. Yoksa zannetmiyorum bu markalara karşı reklamla baş edebileceklerini. Lakin baş edebildikleri bir nokta varsa oda ürünleri. Belki reklamları yeterince yok ve general mobile sadece internet ortamında biliyoruz lakin devlere kafa tutuyor. Buna da şaşırıyorum o kadar reklam veren firmaların karşısında hala sapasağlam duruyor. Ve bu firmalardan birisi Amerika'da sabıkalı diğeri Çin'de, tuhaf. Bakalım ilerleyen süreç bize daha neler gösterecek.

Tasarım hariç özellikleri bakımından gayet iyi bir telefon fakat ben tasarıma da çok önem veriyorum. Bu tasarım artık eskidi ve çağ dışı (bence!) kaldı bundan dolayı ben Mi 8 Lite almayı düşünüyorum.

Tasarım hariç özellikleri bakımından gayet iyi bir telefon fakat ben tasarıma da çok önem veriyorum. Bu tasarım artık eskidi ve çağ dışı (bence!) kaldı bundan dolayı ben Mi 8 Lite almayı düşünüyorum.
Mi 8 lite da güzel telefon hakkını yiyemem lakin en büyük sorunu bence teknik servis anlamında. Birde bataryası pro 9 a göre epey düşük 3100 felandı yanlış hatırlamıyorsam. Tabi ki tercih sizin ama aldıktan sonrasını da düşünmekte fayda görüyorum.

Mi 8 lite da güzel telefon hakkını yiyemem lakin en büyük sorunu bence teknik servis anlamında. Birde bataryası pro 9 a göre epey düşük 3100 felandı yanlış hatırlamıyorsam. Tabi ki tercih sizin ama aldıktan sonrasını da düşünmekte fayda görüyorum.
Evet 3100 civarında bir bataryası var ama bana yeteceğini düşünüyorum. Garanti konusunda ben şuana kadar telefonlarımı hiç garantiye yollamadım onunda pek sorun olacağını sanmıyorum. Aslında Huawei almayı düşünüyordum fakat 3000 TL'ye kadar her telefonlarına Kirin 710 işlemcisini koyuyorlar buda kötü bir şey çünkü Snapdragon 660'dan kat ve kat kötü.

Evet 3100 civarında bir bataryası var ama bana yeteceğini düşünüyorum. Garanti konusunda ben şuana kadar telefonlarımı hiç garantiye yollamadım onunda pek sorun olacağını sanmıyorum. Aslında Huawei almayı düşünüyordum fakat 3000 TL'ye kadar her telefonlarına Kirin 710 işlemcisini koyuyorlar buda kötü bir şey çünkü Snapdragon 660'dan kat ve kat kötü.
mesajına geç cevap verdim k.bakma tam da bu huawei konularını araştırdığım zamana denk geldi diyebiliriz. google'ın işbirliğini kesmesi gerçekten sıkıntı bir durum haline geldi dahası da gelecektir. aynı bir durum apple'da söz konusuydu. çinli üreticiler artık bir tık daha korkak adım atacaktır diye düşünüyorum ki huawei'yi destekleyeceklerdir. bir süre bu bölgeden uzak kalmakta fayda var diye düşünüyorum.

mesajına geç cevap verdim k.bakma tam da bu huawei konularını araştırdığım zamana denk geldi diyebiliriz. google'ın işbirliğini kesmesi gerçekten sıkıntı bir durum haline geldi dahası da gelecektir. aynı bir durum apple'da söz konusuydu. çinli üreticiler artık bir tık daha korkak adım atacaktır diye düşünüyorum ki huawei'yi destekleyeceklerdir. bir süre bu bölgeden uzak kalmakta fayda var diye düşünüyorum.
Ben ABD'nin kendi ayağına sıktığını düşünüyorum. ve Çinliler korkmak yerine dahada bastıracaktır. Huawei zaten uzun bir süredir kendi işletim sistemini geliştiriyormuş. Tek sıkıntı "google maps, gmail, google play ve youtube vb." şeyleri kullanamayacak olunması. Oda yeni cihazlar için. Eskiler hala kullanabilecek ama güncelleme gelmeyecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı