General Mobile Discovery

Harunfenerbahçe

Hectopat
Merhabalar; Ben General Mobile Discovery almayı düşünüyorum. Ama aklıma takılan bir kaç şey var. Öncelikle MARKA : Bu markaya güvenebilir miyim? Telefon sağlamm mıdır? Yoksa 1 sene sonra elimde mi kalır. İkinci olarak internette kullanıcı yorumlarına baktığımda ÖLÜ PİKSEL, FLAŞIN ÇALIŞMAMASI gibi sorunlar varmış. Bunlar karşılaşır mıyım? Siz bu telefonu önerir misiniz? Yoksa telefon çabuk mu bozulur?

Şu an için telefonun benim gözümde iki sorunu var. 1.si servis bulma zorluğu 2.si ROM atamama sorunu (Custom ROM var ama). Bir yandan da telefonun 600 TL gibi inanılmaz bir fiyatı var. Telefon neredeyse S3 ile aynı performansta. Bana sorarsan alınır. Fiyatına göre mükemmel performansı var telefonun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an için telefonun benim gözümde iki sorunu var. 1.si servis bulma zorluğu 2.si ROM atamama sorunu (Custom ROM var ama). Bir yandan da telefonun 600 TL gibi inanılmaz bir fiyatı var. Telefon neredeyse S3 ile aynı performansta. Bana sorarsan alınır.
Servis ileriki zamanlarda bulurnur. Rom a da fazla ihtiyacım yok. Sorunlar bunlar ise benim için sorun yok. Yorumun için teşekküler.

Şu an için telefonun benim gözümde iki sorunu var. 1.si servis bulma zorluğu 2.si ROM atamama sorunu (Custom ROM var ama). Bir yandan da telefonun 600 TL gibi inanılmaz bir fiyatı var. Telefon neredeyse S3 ile aynı performansta. Bana sorarsan alınır.

Katılıyorum. ROM da atılıyor bildiğim kadarıyla. Diğer forumlarda var konular. Servisin durumu nasıldır bilmem. Bazı telefonlarda ölü piksel sorunu çıkmış ama aldığında çıkar mı bilemem. 600 TL'ye başka Android telefon alsan ondan da memnun kalmayabilirsin. Android olmasa da olur diyorsan Lumia 520'ye bak. Son olarak şunu izleyip öyle karar ver: General Mobile Discovery Akıllı Telefon İncelemesi | TeknoSeyir

Katılıyorum. ROM da atılıyor bildiğim kadarıyla. Diğer forumlarda var konular. Servisin durumu nasıldır bilmem. Bazı telefonlarda ölü piksel sorunu çıkmış ama aldığında çıkar mı bilemem. 600 TL'ye başka Android telefon alsan ondan da memnun kalmayabilirsin. Android olmasa da olur diyorsan Lumia 520'ye bak. Son olarak şunu izleyip öyle karar ver: General Mobile Discovery Akıllı Telefon İncelemesi | TeknoSeyir
Bu videoyu defalarca izledim ve tam bana göre bir telefon olduğunu düşünüyorum. Ama benim aklımdaki soru : '' Bu telefonun markası çok da iyi bir marka değil. İleride bozulur mu?'' Sağlamlık konusunda bir sorun çıkar mı?

Bu videoyu defalarca izledim ve tam bana göre bir telefon olduğunu düşünüyorum. Ama benim aklımdaki soru : '' Bu telefonun markası çok da iyi bir marka değil. İleride bozulur mu?'' Sağlamlık konusunda bir sorun çıkar mı?

Tek sorun o zaten. Çok iyi özellikleri o fiyata satınca insanın kafası karışıyor gönül rahatlığıyla öneremiyor... 2 ay önce 650 TL'lik Android telefon aldım, şimdilik benim işimi görüyor ama 512 MB RAM'le çok da rahat bir kullanımı yok. Şimdi olsa alırdım açıkçası.

Burak Alkan orda güncellemenin gelmemesinden, custom ROM'un yapılamamasından bahsetmiş, kızmasın ama telefonun fiyatını unutmuş. Benim 650 TL'lik cihaz da 4.2 güncellemesi filan almıyor ki GM 4.2 ile geliyor. Custom ROM için konular var, sorunsuz yapanlar var. Tek katıldığım yanı servis sıkıntısı ve telefonun sağlamlığı endişesi.

Bu arada orijinal telefon şu, General Mobile Türkiye dağıtıcısı. http://www.amazon.com/Unlocked-Quad-Core-Processor-Android-4-7-inch/dp/B00D64RHMQ

Kesinlikle. 600 TL veriyorsun. Bi zahmet bütün güncellemeleri alamayıverin. Bu fiyatta olan hiçbir telefon alamıyor zaten. Başka hangi 600 TL' lik telefon bu telefonun sunduğu özellikleri verebiliyor ki ? Sağlamlık konusunda düşürmediğin sürece sorun çıkacağını zannetmiyorum. Sonuçta telefon plastik yani fazla bir şey beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende internette sorunsuz yapılan ROM lar gördüm. Bir sürü düzeltme içeren ROM lar bunlar . Sizce bu telefon sağlam mıdır? Kullanan arkadaşlar da cevap yazarsa çok sevinirim...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı