Gezegen Ve Gökyüzü Araştırma

Apollo 11

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Astrofizik
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle anlık olarak aklıma gelen ve biraz ihtimal dışı olduğunu düşündüğüm bir soru yönelteceğim size.

Astronomi ve uzay bilimlerine olan ilgim uzun zamandır devam etmektedir. Gerek araştırmalarım gerekse bu konuya olan merakım gün geçtikçe beni gökyüzüne, bu dünyanın dışına bakmaya zorlamaktadır. Merak ettiğim husus şu; gökyüzünü, gezegenleri ve yıldız sistemlerini anlık olarak takip edebileceğim, uydular ile entegre çalışan, bilim insanlarının haricinde bizlerin de kullanabileceği herhangi bir uygulama - program mevcut mudur?

Uydular pek o iş için değil, daha çok ayna gibi düşünebilirsiniz. Gezegenlerin ve yıldızların konumlarına ulaşabileceğiniz "Sky Safari" tarzı programlar ya da yıldız haritaları gayet iş görür. Bir tane de dürbünle temiz bir gece de yıldız bulmak, başlangıç için keyifli bir uğraş.

Uydular pek o iş için değil, daha çok ayna gibi düşünebilirsiniz. Gezegenlerin ve yıldızların konumlarına ulaşabileceğiniz "Sky Safari" tarzı programlar ya da yıldız haritaları gayet iş görür. Bir tane de dürbünle temiz bir gece de yıldız bulmak, başlangıç için keyifli bir uğraş.

Aslına bakarsanız teleskop kullanımı yapıyorum, benim isteğim daha çok dijital ortamda gözlem yapabilmek tarzı bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı