Elektronik Gigabyte 500 GB 2500E SSD - 1135 TL

AhmetKonyaspor

Centipat
Daha fazla  
Alın oyun atın, harici SSD kutusuna takın fiyatı çok uygun ve markası Gigabyte. Stoğunun çok olduğunu düşünmüyorum 2017 yılında çıkan bir serinin modeli. GIGABYTE 500GB 2500E NVMe M.2 2280 Gen3 SSD (2300MB Okuma / 1500 MB Yazma) | ITOPYA

Ürünün en detaylı incelemesini bir Rus yapmış. İzlemek istemezseniz ben özet geçeyim. Ürün 100 GB dosyayı ilk 25 GB A kadar 1.2 GHz hızında atabiliyor yani ön belleği 25 GB dan sonra düşüyor. Bundan sonrada çok düşmüyor ama 250-300 MB saniye arasında hiç drop yemeden atmaya devam edebiliyor. Ve M2 SSD aralıksız yük altında en fazla 60 dereceyi gördü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu başlığına M2 SSD yazar mısınız?

Son düzenleme:
Bu fiyata tercih edilmeyecek eski ve kalitesiz bir model, Gigabyte'in SSD yaptığı nerede görülmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ssd gayet güzel. Kutusu açılmamış sıfır olunca isterse 10 yıl önce üretilen olsun.

Ssdler de fabrikada kontroller bittikten sonra deşarj konumuna getirirler ki uzun yıllar sonra içindeki elektrik bitip SSD nin hücrelerini öldürmesin. Sen ssdyi alıp bilgisayarına takınca o ilk şoklanmada hücreler elektriklenir kullanıma hazır olurlar. Yani sıfır kutuda hiç kullanılmamış bir SSD'nin üzerinden 100 yıl bile geçse daha önce elektriği fabrikada alınmış olduğu için SSD'nin veri depolayan hücrelerine hiç bir zarar gelmez. USB belleklerde aynı mantıkta çalışır.

Son düzenleme:
Eski hazır sistemimin içinde çıkmıştı. Bir problem yaşamadım 3-5 aylık sürede.
Arkadaş çok kötüledi ssdyi ama ben Gigabyte'nin kalitesiz bir ürün üreteceğini düşünmüyorum. Hatta WD green den daha iyi bile olabilir bu SSD. Biraz araştırdım bu modeli hala üretiyorlarmış. Bu videodaki adamda 2022 üretimi var mesala
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adata'nın Legend 710 M2 SSD 30 GB attıktan sonra ön belleği doluyor ve bundan sonra SSD can çekişiyor resmen. Dosya kopyalama yazma hızları droplanıyor yani hızı 10 MB - 5 MB saniyelere düşüyor. Legend SSD de o ilk 30 GB Ön bellek dolduktan sonra SSD nin bir stabiletesi yok. Anca kapatacaksın yada bekleyecen ki ön bellek tekrar boşalsında SSD kendine gelsin. Bu durum Gigabyte'nin bu SSD sinde yok önbellek dolduktan sonra 60 derece ısıda bile olsa 250-300 MB saniye hızını koruyor. Adata 30 GB Ön belleği dolduktan sonra kararsız bir biçimde çalışırken Gigabyte stabil bir hızda çalışabiliyor.
Videosu burada:

Son düzenleme:
Adata'nın Legend M.2 SSD modelinin videosunu yine bu Rus arkadaşın çektiği videoyu izledim bu SSD gibi değil. 30 GB attıktan sonra ön belleği doluyor ve bundan sonra SSD can çekişiyor resmen. Dosya kopyalama yazma hızları droplanıyordu yani hızı 10 MB - 5 MB saniyelere düşüyor. Legend SSD de o ilk 30 GB ön bellek dolduktan sonra SSD'nin bir stabiletesi yok. Anca kapatacaksın ya da bekleyecen ki ön bellek tekrar boşalsında SSD kendine gelsin. Bu durum Gigabyte'nin bu SSDsinde yok önbellek dolduktan sonra 60 derece ısıda bile olsa 250-300 MB saniye hızını koruyur. Adata 30 GB ön belleği dolduktan sonra kararsız bir biçimde çalışırken Gigabyte stabil bir hızda çalışabiliyor.
Videosu burada:

Peki hacım 1240 TL'ye DDR4 DRAM'li Kioxia Exceria mı almak daha mantıklı yoksa Gigabyte'nin bu modelini mi bu aksam sanırım SSD sipariş edeceğim de şu anda bu 2 model arasında kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı