Elektronik Gigabyte 500 GB 2500E SSD - 1135 TL

Peki hacım 1240 TL'ye DDR4 DRAM'li Kioxia Exceria mı almak daha mantıklı yoksa Gigabyte'nin bu modelini mi bu aksam sanırım SSD sipariş edeceğim de şu anda bu 2 model arasında kaldım.
Kioxia al kesinlike.

Dram daha iyidir her zaman.

Teşekkür ederim şimdi sipariş geçeceğim.
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Aslında stok eritmek için itopya ilerleyen günlerde bu ssdyi 750 liraya falan satsa peynir ekmek gibi gider. Çünkü bunun yerine Kioxia tercih etmek daha mantıklı. Bu ssdnin ederi 750 lira benim gözümde yedek depolamadır, M2 kutusu üzerinden oyun oynamak için çok ideal üzmeyecek kalitede bir SSD bu. Sistem SSD'si de olabilir drop yemiyor sonuçta ama 25 GB dolduktan sonra bir yere dosya atarken 250 MB sn hızında bile atsa uzun sürüyor.

Son düzenleme:
Arkadaş çok kötüledi SSD'yi ama ben Gigabyte'nin kalitesiz bir ürün üreteceğini düşünmüyorum. Hatta WD Green'den daha iyi bile olabilir bu SSD. Biraz araştırdım bu modeli hala üretiyorlarmış. Bu videodaki adamda 2022 üretimi var mesela.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlış anlıyorsunuz SSD'nin 0 olup olmama durumundan bahsetmiyorum 7 yıllık bir modelin şu anki modellere göre geri kalacağını söylüyorum ve Gigabyte her konuda başarılı bir marka değil.

Hocam yanlış anlıyorsunuz SSD'nin 0 olup olmama durumundan bahsetmiyorum 7 yıllık bir modelin şu anki modellere göre geri kalacağını söylüyorum ve Gigabyte her konuda başarılı bir marka değil.
Dostum ne konuşuyorsun hala 60 derece sıcaklık altında bile 250 MB sn 100 GB atabilen bir M2 SSD den kaliteli olması için ne yapmasını bekliyorsun ve bu fiyata? Çoğu SSD bırak 60 dereceyi 55 derecelerde yamuluyor drop yiyor.

Adata ısınmadığı halde ön bellek dolduktan sonra drop yemeye başlıyor saçma sapan 10-15 MB saniye yazmaya düşer mi bir SSD ya. HDD mi kullanıyoruz biz.

Bu ssd'nin hızına laf edebilirsin ama kalitesine edemezsin arkadaşım.

Dostum ne konuşuyorsun hala 60 derece sıcaklık altında bile 250 MB sn 100 GB atabilen bir M.2 SSD'den kaliteli olması için ne yapmasını bekliyorsun ve bu fiyata? Çoğu SSD bırak 60 dereceyi 55 derecelerde yamuluyor drop yiyor.

Fiyatının 1200TL olması ve bu fiyatta asla tercih edilmeyeceği gibi gerçekler seni üzmez umarım ayrıca ne kadar dayanıklı bir model bilmiyoruz incelemesi yok.

Bu fiyat bandında G2 ve NV2 olmasi bu SSD'yi tercih edilmez yapiyor.

SSD'nin oyun açılış hızı testleri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatının 1200TL olması ve bu fiyatta asla tercih edilmeyeceği gibi gerçekler seni üzmez umarım ayrıca ne kadar dayanıklı bir model bilmiyoruz incelemesi yok.

Bu fiyat bandında G2 ve NV2 olmasi bu SSD'yi tercih edilmez yapiyor.
Evet fiyatı bencede 750 lira olmalıydi.

Ssd gayet güzel. Kutusu açılmamış sıfır olunca isterse 10 yıl önce üretilen olsun.

Ssdler de fabrikada kontroller bittikten sonra deşarj konumuna getirirler ki uzun yıllar sonra içindeki elektrik bitip SSD nin hücrelerini öldürmesin. Sen ssdyi alıp bilgisayarına takınca o ilk şoklanmada hücreler elektriklenir kullanıma hazır olurlar. Yani sıfır kutuda hiç kullanılmamış bir SSD'nin üzerinden 100 yıl bile geçse daha önce elektriği fabrikada alınmış olduğu için SSD'nin veri depolayan hücrelerine hiç bir zarar gelmez. USB belleklerde aynı mantıkta çalışır.
Kaliteli bilgi

Geri
Yukarı