Gigabyte 550W PSU bozuk olabilir mi?

Sizi bu konuda uyarmıştık.

Yükte kapanabilir.

Haklısın ama ücret ödemedim ne olur olmaz diye :D.
Sisteminiz tam olarak nedir?

Sadece ekran kartına göre yeterli olup olmadığını söyleyemem.

ASUS Prime H310M-K r2.0 anakart.
8 GB RAM
RX570 4 GB MSI.
INTEL9100F işlemci

Bir de konu dışı RX570'i sıfır 24 ay garantili adıma faturalı 900 TL'ye aldım fiyat nasıl sizce.

OCCT programı ile güç kaynağı testi yap. Bununla birlikte Aida64 programı ile kullanılan güç değerlerine bak. Orada herşey normal ise, ve OCCT programında da bir problem yoksa güç kaynağın sağlıklıdır.

OCCT programı ile güç kaynağı testi yap. Bununla birlikte AIDA64 programı ile kullanılan güç değerlerine bak. Orada her şey normal ise, ve OCCT programında da bir problem yoksa güç kaynağın sağlıklıdır.

Ekran gelmiyor ki nasıl test yapayım.
Haklısın ama ücret ödemedim ne olur olmaz diye :D.

ASUS Prime H310M-K r2.0 anakart.
8 GB RAM.
RX570 4 GB MSI.
INTEL9100F işlemci.

Bir de konu dışı RX570'i sıfır 24 ay garantili adıma faturalı 900 TL'ye aldım fiyat nasıl sizce.

Artı olarak ileride 240 GB SSD alacağım.

Pardon, Ekran'a görüntü gelmediğinden bahsetmişsiniz, ben kaçırmışım o kısımı :) o zaman 2 şey kalıyor geriye. Birincisi bozuk olma ihtimali var, ikincisi ise yanlış bağlantı oluyor. Bağlantıları iyice kontrol et, olmuyorsa bozuktur büyük ihtimal...

Vallahi yanlış bağlantı nasıl olsun ki her şeyi uyan yerine takıyorum.

Vallahi yanlış bağlantı nasıl olsun ki her şeyi uyan yerine takıyorum.

İşte bazen bildiğimiz şeyleri eksik yapabiliyoruz. Ben de düşündüm, diğer güç kaynağını denemişsin ve açılmış bilgisayar. Yani bağlantıyı diğer güç kaynağında doğru yapıyorsun. Ama yine de bu yeni 2. el satın aldığın güç kaynağını bağlantı kurarken biraz daha dikkat et. Baktın olmadı mı, mantıken düşününce bozuktur yani :) Çünkü eski güç kaynağın daha düşük W sahip ve sorun olmuyor...

@RİZELİ1953 yeter de artar attığım PSU. Sağlamdır.

900TL güzel fiyat sıfır RX 570 için.

O zaman sıfır alayım dediğin gibi yeter ise.
İşte bazen bildiğimiz şeyleri eksik yapabiliyoruz. Ben de düşündüm, diğer güç kaynağını denemişsin ve açılmış bilgisayar. Yani bağlantıyı diğer güç kaynağında doğru yapıyorsun. Ama yine de bu yeni 2. el satın aldığın güç kaynağını bağlantı kurarken biraz daha dikkat et. Baktın olmadı mı, mantıken düşününce bozuktur yani :) çünkü eski güç kaynağın daha düşük W sahip ve sorun olmuyor...

Vallaha her şeyi eksiksiz takıyom ya :D.

@RİZELİ1953 Evet, o PSU'yu alabilirsin. Sıfır al, ikinci el PSU asla alma.

PSU'ların içindeki kapasitörler zamanla yıpranırlar. Çok yıpranırsa da, patlarlar :)
İkinci el PSU'da kapasitörler yıpranmış olur.

Aynı şekilde toz ve pislik PSU'nun en büyük düşmanı. İkinci el PSU'da her zaman bolca toz olur.

Hem fanları da eskimiş olur ikinci el PSU'nun. Fan sorun çıkartıp, durursa o PSU'yu asla kullanamazsın bir daha.

Geri
Yukarı