Gigabyte 6650 XT sistem için monitör önerisi

Bütçe
6500

ALIENIGHT

Hectopat
Monitör
LG 24GN600B
Selam.
Ryzen 5600 işlemci.
Gigabyte 6650 XT ekran kartı.
LG 24gn600b monitor.
Halihazırda elimde olan setup bu.
Daha öncesinde GTX1660 ve i3 10105F vardı.
Valorant Apex tarzı rekabetci ve Online ağırlıklı oynuyorum.
6650XT ekran kartına 240Hz 1080p input lag vs. gibi değerleri çok iyi olan bir monitör mü yoksa 144Hz 2K bir monitör mü alsam bilemedim.
Rekabetci ve Online oyunlarda bu kartın potansiyelini en iyi yansıtacak önerilerinizi bekliyorum.
240Hz 1080P'ya da 144Hz 2K bu seçeneklerden hangisi iyiyse monitör tavsiyesinde bulununuz.

Not: Tavsiyeniz veya öneriniz şu anki monitörüm olan LG 24GN600BDEn iyi ve geçmeye değer olmalı!

Şimdiki monitörün bence zaten güzel. Deli gibi FPS oyunları oynuyorsan o zaman 240/280 Hz'e geçilebilir. 2K monitör pek tavsiye edilmiyor o ekran kartı için ama hikayeli oyunları çok oynuyorum ya da dizi/film çok izliyorum diyorsan alınabilir. Kısacası önce ne istediğine karar ver.

Şimdiki monitörün bence zaten güzel. Deli gibi FPS oyunları oynuyorsan o zaman 240/280 Hz'e geçilebilir. 2K monitör pek tavsiye edilmiyor o ekran kartı için ama hikayeli oyunları çok oynuyorum ya da dizi/film çok izliyorum diyorsan alınabilir. Kısacası önce ne istediğine karar ver.
Hocam heralde eksik okudun yazdığımı
Rekabetci ve online oyunlarda dedim
Dizi film hikaye diye kelime bile yok yazımda

Kullandığın monitörden sonra alacağın monitör 1080p olursa bir fark anlamazsın. Zaten 3 yıllık LG monitör kullanıyorsun. Yani yeni sayılır. Yeni bir monitör seni şaşırtmaz.
2K olayı ise o karta değmeyebilir.
Sadece çözünürlük farkı aramıyorum
6650xt 1080p de daha fazla fps veriyor gtx1660 dan
Bu fazla fps yi gerek yenileme hızı gerek panel farkı ve ya boyut olarak daha iyi bir deneyim sağlayacak monitör varsa diye tavsiye istedim

Hocam herhalde eksik okudun yazdığımı
Rekabetci ve Online oyunlarda dedim
Dizi film hikaye diye kelime bile yok yazımda

Yazdığını eksik okumadım sana monitör seçiminin mantığını anlatıyorum. Yukarıda dediğim gibi DELİ GİBİ FPS oyunları oynuyorsan, yani sabah akşam, işin gücün buysa o zaman 240/280 hz'e geçilir.
Kısacası yazdığımı iyi oku.

Sadece çözünürlük farkı aramıyorum
6650XT 1080p de daha fazla FPS veriyor GTX1660'dan
Bu fazla FPS'yi gerek yenileme hızı gerek panel farkı veya boyut olarak daha iyi bir deneyim sağlayacak monitör varsa diye tavsiye istedim

ViewSonic Elite XG270 Monitör Bu monitör senin istediğin düzeyde.
Dell 2K bütçeyi arttırırsan çok daha iyi bir monitör ve 2K.
Dell 240 Hz daha düşük bütçede 240 Hz ve Dell.

Bu üç monitör seni yükseltir.

ViewSonic Elite XG270 Monitör Bu monitör senin istediğin düzeyde.
Dell 2K bütçeyi arttırırsan çok daha iyi bir monitör ve 2K.
Dell 240 Hz daha düşük bütçede 240 Hz ve Dell.

Bu üç monitör seni yükseltir.

Bu nasıl sizce arada pek fiyat farkı yok
Önerdiklerinizden ? Kararsızım biraz

Bu nasıl sizce arada pek fiyat farkı yok
Önerdiklerinizden? Kararsızım biraz

Bu monitör daha uygun fiyata satıldığı zamanlar oldu. Kullanıcısı da epey fazla. Forumda da kullanan kişi epey fazla. Fakat kronik sorunları olduğu biliniyor. Açılmama, kapanma, kararma. Ben pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

Bu monitör daha uygun fiyata satıldığı zamanlar oldu. Kullanıcısı da epey fazla. Forumda da kullanan kişi epey fazla. Fakat kronik sorunları olduğu biliniyor. Açılmama, kapanma, kararma. Ben pek sıcak bakmıyorum açıkçası.
Peki hocam bu önerdiklerinizden birini alacam. Dell ile elite arasında 1000tl oynuyor sizce bu farka değer mi ? En f/p olanı hangisi acaba önerilerinizden

Peki hocam bu önerdiklerinizden birini alacağım. Dell ile Elite arasında 1000TL oynuyor sizce bu farka değer mi? En F/P olanı hangisi acaba önerilerinizden

1K için değer. Bir monitör kolay kolay değişmiyor. Aldığımızda yıllarca kullanıyoruz. İlk monitörümü 13 sene kullandım.
Dün bu önerdiğim 2K Dell için epey konuştuk gördüğün gibi alıcıları oldu. İyi ürün çünkü.
Senin burada düşünmen gereken sistemin için 2K uygun olur mu? Uzun vadeli bir kullanım olacak çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı