Gigabyte A320M-S2H CSM ayarı varsayılan olarak açık mı?

Samet454

Kilopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Arkadaşlar, yakın zamanda UEFI desteği olmayan bir ekran kartı takacağım ama bilindiği üzere Gigabyte anakartlarda CSM Support devre dışı olunca bir daha açılmıyor. Şu an kart yok ve işlemcinin içinde grafik kartı da yok. BIOS pilini çıkarmak CSM Support'u devreye alır diye düşünüyorum. Varsayılan olarak açık diye biliyorum doğru mudur? A320M-S2H model.

Yanlış bilgi
Arkadaşlar, yakın zamanda UEFI desteği olmayan bir ekran kartı takacağım ama bilindiği üzere Gigabyte anakartlarda CSM Support devre dışı olunca bir daha açılmıyor. Şu an kart yok ve işlemcinin içinde grafik kartı da yok. BIOS pilini çıkarmak CSM Support'u devreye alır diye düşünüyorum. Varsayılan olarak açık diye biliyorum doğru mudur? A320M-S2H model.

O sorun CSM de değil, Secure Boot'da, CSM'yi istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz, sadece UEFI olmayan kartla Secure Boot açarsanız görüntü vermiyor, eski nesil bir ekran kartı CSM kapalı olsa bile görüntü verebilir, mesela RX400 ve 500 serileri CSM kapalıyken, genelde BIOS'da, nadiren de genel olarak görüntü vermiyor, eski nvidia serisi bir kart görüntü veriyor.

Siz kartı takıp deneyin, görüntü vermezse başka bir kart ile CSM'yi açın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olur ne olmaz dedim ekran kartı elime ulaşmadan akrabamdan AMD APU bir işlemci aldım. BIOS sıfırlandı ve CSM ayarının açık olduğunu gördüm. Gigabyte anakartlarda bu ayar açık olunca Secure Boot sekmesi BIOS'ta gözükmüyor bile. Çözüm diyebilirim sanırsam 😀

Ne olur ne olmaz dedim ekran kartı elime ulaşmadan akrabamdan AMD APU bir işlemci aldım. BIOS sıfırlandı ve CSM ayarının açık olduğunu gördüm. Gigabyte anakartlarda bu ayar açık olunca Secure Boot sekmesi BIOS'ta gözükmüyor bile. Çözüm diyebilirim sanırsam 😀

Evet CSM kapanmadan Secure Boot seçeneği çıkmaz, CSM varsayılan olarak açıksa problem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı