Gigabyte Aorus 15pXD laptop GPU stres testinde kapanıyor

Daha fazla  
RAM
16GB DDR4 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
RTX 3070 MAXP
İşlemci
i7-11800H
Herkese selam. Sorunu daha iyi sizlere anlatabilmek için tüm yaşadıklarımı baştan anlatmak istiyorum. Yaklaşık 4-5 gün önce Apex Legends oynarken bilgisayarım kendini kapadı. Sonra ısındığını falan düşündüm fakat o kadar da ısınmamıştı. Ardından oynamaya devam ettim fakat bu sorun tekrarlamaya başladı. Bazen bilgisayar tamamen gücü kesip kapanıyor. Bazen görüntü gidiyor fakat fanlar çalışmaya devam ediyor, bazen mavi ekran geliyor fakat %0'da kalıyor. Ardından AIDA64 ile stres testi yaptım. Önce tüm donanım için yaptım test başladıktan 5-6 dakika sonra sistem aynı şekilde kapandı. Ardından tek tek donanım denedim. Diğer donanım stres testlerinde bir sorun oluşmuyorken GPU testine geldiğinde sıra bilgisayar kendini yine kapadı. GPU sıcaklığım test sırasında maksimum sıcaklık olarak 80 derece ulaşmış. Daha önceleri 80 dereceye ulaştığında hiç kapanmıyordu, bu sorunun sebebi nedir? Termal macununu bugün yeniledim fakat sorun yine aynı. GPU testi başladıktan 5-6 dakika sonra sistem kendini kapatıyor. Bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Laptop: Gigabyte Aorus 15p XD.

Geri
Yukarı