Gigabyte B450M anakartta CSM kapattıktan sonra açılmıyor

Seikatsu

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte B450M anakartım var. Ekran kartım Gigabyte 3060 eagle. Valorant indirdim girmeye çalıştım Secure Boot hatası verdi. YouTube'dan hatanın çözümünü arayıp CSM'yi devre dışı bırakıp Secure Boot'u açtım ancak Gigabyte anakartlardaki bu sorundan haberim yoktu. Ayarları kaydedip bilgisayarı yeniden başlattığımda otomatik olarak tekrar BIOS'a atıyor. CSM'yi ve Secure Boot'u tekrar kapalı hale getirmeyi, varsayılan ayarları geri yüklemeyi vs. denedim ancak hiçbiri çözüm olmadı her yeniden başlattığımda otomatik BIOS'a atıyor. Bunun için çözüm öneriniz var mı? BIOS pilini çıkararak BIOS'u sıfırlamak çözüm olur mu? Yoksa tek yol servise gönderip tekrar BIOS yazdırmak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bir Gigabyte vakası. Aslında yeni BIOS ile çözülmesi lazımdı ama bazen böyle sıkıntılar olabiliyor. Servis yolu gözüktü galiba.

Sistem görüntü veriyor galiba BIOS'a attığına göre. BIOS'a atmasının tek sebebi boot edecek diski bulamaması. Windows'un kurulu olduğu diski kontrol edin BIOS'ta gözüküyor mu diye? Windows UEFI kurulu değilse BIOS'tan CSM kapatırsanız Windows boot etmez.

Varsayılan ayarlara döndünüz mü ?
Denedim olmamıştı. BIOS pilini çıkarıp sıfırladım da ancak sorun yine çözülmedi. En son umutsuzca ayarları kurcalarken Fast Boot seçeneğini Ultra Fast yapınca çözüldü sorun. Neden çözüldüğüyle ilgili hiçbir fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı