Gigabyte B450M K BIOS modu eski olan bilgisayarı UEFI'ye çevirmek mümkün mü?

Kiviiigg

Centipat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) 3200mhz
SSD veya HDD modeli
apacher panter 240gb ssd, 500gb hdd
Ekran kartı
ASUS RX 580 4GB
Anakart
GIGABYTE B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar bilgisayara yeni anakart-işlemci-RAM taktım ama taktıktan sonra format atılmadı. BIOS'tan Secure Boot'u açmaya çalıştım fakat sorun yaşayınca öğrendim ki BIOS modunun UEFI olması gerekiyormuş. Anakartım destekliyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum direkt format atsam otomatik UEFI'ye geçer mi bilgisayarcılarla uğraşmak istemiyorum. (lash belleğim yok yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• bios.png
    bios.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 8
Rufus ile Windows'u GPT olarak yazdırman lazım bunun içinde flash bellek lazım sonra BIOS'tan boot kısmını legacy yerine UEFI yapman gerekli.

Rufus ile Windows'u GPT olarak yazdırman lazım bunun içinde flash bellek lazım sonra BIOS'tan boot kısmını legacy yerine UEFI yapman gerekli.

En kolay yolu bu galiba o zaman flash bellek alayım.

Önüme böyle bir video çıktı. Videoda adam farklı bir CMD'den MBR2GPT gibi komutlar yazıp Windows'un kurulu olduğu belleği GPT'ye çeviriyor sizin Rufus ve flash bellek ile dediğiniz şey bu yöntemle yapılabilir mi?

En kolay yolu bu galiba o zaman flash bellek alayım.

Önüme böyle bir video çıktı. Videoda adam farklı bir CMD'den MBR2GPT gibi komutlar yazıp Windows'un kurulu olduğu belleği GPT'ye çeviriyor sizin Rufus ve flash bellek ile dediğiniz şey bu yöntemle yapılabilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı